niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na terenie miasta i powiatu

Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na terenie miasta i powiatu - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz 

Kampania wyborcza zbliżających się wyborów parlamentarnych powoli się rozkręca. W dniu dzisiejszym, tj 30 sierpnia o godzinie 15.00 w centrum Turku czyli na pl. Wojska Polskiego przedstawiciele Lewicy zainicjowali kampanię wyborczą w powiecie tureckim. 

Trzy partie polityczne Sojusz Lewicy Demokratycznej, Razem i Wiosna, czyli partie, które razem startują w jesiennych wyborach parlamentarnych zaprezentowali dzisiaj w centrum Turku swoje wybrane elementy programu wyborczego. Z dziennikarzami spotkali się Marian Marczewski (SLD), Tomasz Tomaszewski (SLD), Joanna Maciejewska (SLD) oraz Robert Galęba z partii Wiosna, którzy pokrótce opowiedzieli o najistotniejszych elementach ich wspólnych celów z jakimi idą do jesiennych wyborów. 

reklama

Wśród wspominanych założeń Lewicy znajdziemy m.in. takie postulaty jak powszechny system ubezpieczeń dla rolników, godne wynagrodzenia w sektorze publicznym, godna praca minimalna czy wzmocnienie bezpieczeństwa pracy. Lewica pragnie także zwiększyć liczbę lekarzy o 50 tyś oraz likwidować kolejki do lekarzy. Jednak najbardziej kontrowersyjne pomysły to m.in. wprowadzenie kasy fiskalnej dla księży, likwidacja funduszu kościelnego czy wycofanie religii ze szkół. 

Jak podkreślił Tadeusz Tomaszewski (nr 2 na liście KW SLD)  nic co dał PIS nie zostanie zabrane a wręcz przeciwnie, wiele elementów programu wyborczego Lewicy jest pro-społecznych i pro rodzinnych. 

Listy Lewicy w okręgu 37 czyli w którym głosować będą mieszkańcy Turku i powiatu otwiera młoda przedstawicielka partii RAZEM Paulina Nowak, drugi jest obecny podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tadeusz Tomaszewski z SLD a trzeci Andrzej Wnuk z partii Wiosna. Joanna Maciejewska, która także uczestniczyła w konferencji wyborczej otrzymała pozycję 6 a Robert Galęba miejsce 5. Całość konferencji w naszym materiale wideo.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Lewica popiera Roberta...

Listy do redakcji: Lewica popiera Roberta Biedronia

12-02-2020
Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019
Wideo: Leszek Miller podczas wizyty w Turku...

Wideo: Leszek Miller podczas wizyty w Turku...

22-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama