wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Już w niedzielę: Dzień Korbola w Potworowie

Już w niedzielę: Dzień Korbola w Potworowie - foto: Kyle Tait / freeimages.com
foto: Kyle Tait / freeimages.com 

Już w najbliższą niedzielę, 16 października od godz. 15:00, we wsi Potworów (gm. Dobra) odbędzie się Święto Dyni, zwane też Dniem Korbola.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty kulinarne, konkursy oraz degustacje. Organizatorzy zapraszają na świetną zabawę zarówno maluchy jak i seniorów. Impreza organizowana jest w celu promocji smaków lokalnych warzyw i owoców w tym tytułowego korbola, czyli dyni w najróżniejszych postaciach. Podczas Święta Dyni odbędzie się także pokazy rzemieślnicze oraz kiermasz wyrobów z wikliny i gliny.

reklama

O Potworowie było głośno tego lata za sprawą bardzo udanej imprezy, jaką był Dzień Żniwiarza, przygotowanej wspólnie ze wsią Marcinów (gm. Kawęczyn). Wiele wskazuje na to, że tego typu działania będą rozwijane.

W wykazie zadań publicznych, którym udziela się dofinansowania, pomysł Ochotniczej Straży Pożarna w Potworowie (gm. Dobra) znalazł się na 19 miejscu. Chodzi o zadanie „Odkrywamy na nowo nasze tradycje”, na który przeznaczone zostanie dofinansowanie w wysokości 4 800 zł.

Wydarzenie organizowane jest przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Potworowie oraz członków Grupy Odnowy Wsi Potworów. Impreza soztała dofinansowa w ramach konkursu „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”.

reklama

MD, AW

Już w niedzielę: Dzień Korbola w Potworowie

Podobne artykuły

Tłumy na Dniu Żniwiarza w Potworowie. Kosili i...

Tłumy na Dniu Żniwiarza w Potworowie. Kosili i...

14-07-2019
Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia...

Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia Żniwiarza...

11-07-2019
Potworów: Żniwiarze kosili i młócili, później...

Potworów: Żniwiarze kosili i młócili, później...

16-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama