Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Biorą 500+, kupią działki za 50% ceny. Wyrosną nowe domy?

Władysławów: Biorą 500+, kupią działki za 50% ceny. Wyrosną nowe domy?
 

Na interesujący pomysł wpadły władze gminy Władysławów, prawdziwego bastionu PiS. Osoby, które myślą o zakupie działki w okolicach Russocic, będą mogły ją nabyć od gminy za połowę ceny w ramach działania „Zainwestuj w przyszłość swych dzieci z 500+”, stanowiącego formę wsparcia i rozwoju budownictwa mieszkaniowego.

Owe działki znajdują się w granicach zrekultywowanych terenów poeksploatacyjnych. Teren uzbrojony jest w sieć wodociągową, a dojazd do drogi publicznej zapewniony jest przez wydzielone drogi wewnętrzne.

reklama

Oferta – jak sama nazwa wskazuje – skierowana jest dla rodzin, korzystających z Programu 500+. Jedna rodzina będzie mogła kupić tylko jedną działkę. Dla przykładu działka o powierzchni około 13 arów, wyceniona na 18 326 zł, będzie do wzięcia za 9 163 zł. Cena działki o powierzchni nieco ponad 20 arów spadnie z poziomu 28 252 zł do kwoty 14 126 zł. Sprzedaż odbywać się będzie w drodze przetargu. 

Jeśli ktoś nagle wpadł na pomysł, by kupić tanio, a za chwilę sprzedać drożej, to może o tym zapomnieć. Projekt uchwały informuje, że w przypadku przeniesienia prawa własności nieruchomości (z wyjątkiem odstąpienia osobom zstępnym) w okresie 10 lat od daty podpisania aktu notarialnego, udzielona 50% bonifikata podlega zwrotowi w zwaloryzowanej kwocie.

Radni zgodzili się z tym, że zapewnienie rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy jest dobrem o charakterze priorytetowym, które należy uznać za zadanie nadrzędne, ważne z punktu widzenia zaspokajania potrzeb lokalnej społeczności. Podczas głosowania 12 osób było „za”, 3 wstrzymały się od głosu, gdyż zapisy uchwały nie do końca je przekonały.

reklama

Wątpliwości miał np. radny Kalinowski. Wskazywał on, że 500+ pobierają też familie bardzo majętne, więc w tym przypadku zbywanie za pół ceny działek to przesadne dobrodziejstwo. Pomysł zaostrzenia wymogów nie znalazł szerszego poparcia, gdyż pojawiła się sugestia, że nastawianie się na rodziny korzystające np. z pomocy społecznej może minąć się z celem, gdyż one nie planują budowy domu.

AW

Podobne artykuły

Poznaj 5 tanich w budowie,  funkcjonalnych...

Poznaj 5 tanich w budowie, funkcjonalnych projektów...

19 lip.
Co robić, gdy deweloper nie wywiąże się z umowy?

Co robić, gdy deweloper nie wywiąże się z umowy?

24 mrz.
Chcesz złożyć wniosek o 500+ w Turku? Zaplanuj...

Chcesz złożyć wniosek o 500+ w Turku? Zaplanuj...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama