sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski zapowiada wejście inwestora

Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski zapowiada wejście inwestora
 

Kres sektora paliwowo-energetycznego w naszym regionie zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu lokalni samorządowcy coraz częściej dyskutują o tym, jakich inwestorów pozyskać i w jaki sposób. Z optymizmem w przyszłość patrzą władze gminy Przykona. Podczas sesji Rady Gminy w dniu 15 listopada wójt Mirosław Broniszewski wskazywał, że pojawiły się dwie firmy, które chcą ulokować kapitał w Przykonie, między innymi dobrze wszystkim znany Sun Garden.

Pytanie dotyczące tego, czy jest szansa na nowe miejsca pracy na terenie gminy, pojawiło się podczas interpelacji. Żywo był tym tematem zainteresowany radny Marcin Czaja. Radnego interesowało, czy prawdą jest, że w Przykonie chce inwestować firma Avalon Foods.

reklama

Wójt Broniszewski potwierdził to, że Avalon Foods to jedna z firm, które chcą działać w gminie Przykona. Wojt informował, że owa firma nabyła już grunty, w Przykonie pojawił się także szef owej firmy. Obecnie przygotowywany jest projekt budowlany. Mirosław Broniszewski wyjaśniał, że formalności uda się zapewne dopiąć do wiosny, później ruszą prace budowlane, a działalność będzie mogła być uruchomiona późną jesienią 2017 roku. Mowa o działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. W ocenie wójta inwestycja ta to prawdopodobnie kilkadziesiąt miejsc pracy.

Temat Avalon Food to temat miły i sympatyczny. Drugi taki temat, który mogę dziś zakomunikować, dotyczy jednej z bardzo poważnych firm, funkcjonującej już na terenie powiatu tureckiego. Mówiąc konkretniej - Sun Garden. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że z dniem 1 stycznia zawita również do gminy Przykona z uruchomieniem działalności gospodarczej. Na naszym terenie, z nadzieją na zatrudnienie co nieco ludzi. Z nadzieją na wybudowanie co nieco metrów kwadratowych hal – mówił wójt Broniszewski.

Wójt zaznaczył, że w Przykonie pojawili się ostatnimi czasy także przedstawiciele kilku innnych firm, by zapoznać się z warunkami inwestowania. 

AW

Podobne artykuły

Odlotowe Święto Plonów w Przykonie. Było...

Odlotowe Święto Plonów w Przykonie. Było uroczyście,...

28 sierp.
Ambasadorzy Kazachstanu i Uzbekistanu z wizytą...

Ambasadorzy Kazachstanu i Uzbekistanu z wizytą w...

28 sierp.
To musisz wiedzieć, Roland International Polska...

To musisz wiedzieć, Roland International Polska Sp....

23 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama