sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Przykona: Wyższe diety radnych? Bryl dementuje plotki

Przykona: Wyższe diety radnych? Bryl dementuje plotki
 

W samorządach słowo "dieta" jest słowem drażliwym. Można było to odczuć także podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przykona. W jej trakcie przewodniczący Bryl komentował pogłoski, dotyczące rzekomych zakusów na podniesienie poziomu diet.

Stanisław Bryl narzekał na to, że w mediach pojawiła się wzmianka o opcji podwyżki diet, podczas gdy – jak zapewniał Bryl – samorządowcy wcale nie dążą do takiego rozwiązania. – Do mojego biura i do mnie nie wpłynął żaden projekt propozycji zmiany uchwały w sprawie podwyżki dla radnych. Pan wójt też takiego projektu nie złożył. Nie rozmawiał ze mną na taki temat. Tymczasem pisze się, że my chcemy podnieść sobie diety – uspokajał przewodniczący Bryl.

reklama

Stanisław Bryl przy okazji narzekał na to, że ludzie chętnie żywią się plotkami, takimi jak jakaś domniemana próba podniesienia diet, a tymczasem opinii publicznej umykają pozytywne wydarzenia. Ot chociażby to, jak maleje i maleć będzie zadłużenie gminy Przykona w najbliższych latach. – Na ostatniej sesji Rada Gminy Przykona w zmianie uchwały budżetowej oddała 920 480 zł kredytu. Jeśli patrzeć na to szerzej, to zaczęliśmy z około 7 000 000 zł długów, a kończymy w 2018 z 1 629 440 zł. Były nawet pomysły, by dwie raty spłacić – wspominał Bryl.

AW

Podobne artykuły

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której...

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której stronie...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama