czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Krwony: Oddział przedszkolny zlikwidowany

Krwony: Oddział przedszkolny zlikwidowany
 

W czwartek 19 stycznia odbyła się XXIX sesja Rady Gminy Brudzew. W jej trakcie samorządowcy przyjęli uchwałę w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej w Koźminie z zamiejscowym oddzialem przedszkolnym w Krwonach w Szkolę Podstawową w Koźminie. Nie wszyscy radni poparli to działanie.

Projekt uchwały, o którym mowa, zakłada, iż z dniem 31 sierpnia 2017 roku nastąpi formalne zlikwidowanie zamiejscowego oddziału przedszkolnego w Krwonach. Tym samym Szkoła Podstawowa w Koźminie z zamiejscowym oddziałem przedszkolnym w Krwonach stanie się już niebawem po prostu Szkolą Podstawową w Koźminie. Zapisy uchwały wskazują, że wychowankom likwidowanego oddziału przedszkolnego zapewni się możliwość realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego jak i odbywania wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Koźminie.

reklama

Uczestnicy sesji usłyszeli, że na dzień dzisiejszy w budynku szkoły w Krwonach nie ma ani jednego ucznia, dlatego też formalnościom musi stać się za dość i przekształcenia muszą nastąpić. Wszystkie dzieci z obwodu szkolnego uczęszczają do placówki w Koźminie. Sprawę likwidacji konsultowano z wielkopolskim kuratorem oświaty, który wydał opinię pozytywną. O planowanych przekształceniach zostali także powiadomieni rodzice dzieci z tego terenu. Podczas sesji wspomniano, że nie ma perspektyw na działanie oddziału przedszkolnego w Krwonach, ponieważ z danych demograficznych wynika, że w tej okolicy rodzi się zaledwie 4-5 dzieci w roczniku.

Uchwała została przyjęta przy 11 głosach „za” i 2 „wstrzymujących”. Budynek byłej SP w Krwonach będzie teraz wynajęty na okres 25 lat Fundacji Ze Smakiem.

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze...

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze smakiem...

6 wrz.
Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

26 lip.
Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy....

Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy. Ponad...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama