piątek 03 kwietnia 2020

Pankracego, Renaty, Ryszarda

reklama

Pomoc dostosowawcza dla producentów mleka i rolników

Pomoc dostosowawcza dla producentów mleka i rolników - foto: freeimages.com / jet steverink
foto: freeimages.com / jet steverink 

Na działania w ramach „pakietu Hogana” zostało przeznaczone 98 mln zł. O wsparcie w formie nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w  innych sektorach hodowlanych będzie można ubiegać się w Agencji Rynku Rolnego. Wnioski będą przyjmowane od 18 marca 2017 r.

Agencja Rynku Rolnego uruchomiła mechanizmy wsparcia w ramach nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i świń:

reklama
  1. Pomoc dla producentów mleka w formie refundacji kosztów zakupu bydła hodowlanego mięsnego,

  2. Pomoc dla producentów świń (strefa objęta restrykcjami z tytułu ASF) w formie refundacji kosztów zakupu bydła hodowlanego mięsnego,

  3. Pomoc dla producentów świń w formie refundacji kosztów zakupu świń hodowlanych.

    reklama

Wnioski o udzielenie pomocy na te działania będą przyjmowane od dnia 18 marca do dnia 7 kwietnia 2017 r., zaś wnioski o płatność do 14 lipca 2017 r.

Ponadto beneficjenci mogą złożyć wniosek o wsparcie w ramach działania Pomoc dla producentów świń na wyrównanie ceny sprzedaży (strefa objęta restrykcjami z tytułu ASF). Daty składania wniosków przedstawiają się następująco:

  1. w odniesieniu do świń sprzedanych od dnia 1 września 2016 r. do dnia
    28 lutego 2017 r. – w terminie do dnia 18 marca do dnia 7 kwietnia 2017 r.

  2. w odniesieniu do świń sprzedanych od dnia 1 marca 2017 r. do dnia 30 kwietnia 2017 r. – w terminie do dnia 21 maja 2017 r.,

  3. w odniesieniu do świń sprzedanych od dnia 1 maja 2017 r. do dnia 30 czerwca 2017 r. – w terminie do dnia 21 lipca 2017 r.

O dacie przyjęcia wniosku decyduje fizyczny jego wpływ do właściwego dla producenta Oddziału Terenowego ARR. Wnioski złożone po upływie terminu zostaną odrzucone. Beneficjenci tych działań powinni zapoznać się z warunkami otrzymania pomocy i z zobowiązaniami wynikającymi z jej otrzymania. Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w mechanizmie znajdują się na stronie: www.arr.gov.pl/wsparcie-rynkowe/nadzwyczajna-pomoc-dostosowawcza-dla-producentow.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Nieodpłatna pomoc prawna dostępna telefonicznie...

Nieodpłatna pomoc prawna dostępna telefonicznie i...

z wczoraj
MOPS w Turku oferuje pomoc dla osób starszych i...

MOPS w Turku oferuje pomoc dla osób starszych i...

27 mrz.
Maski i rękawiczki dla turkowian od członków...

Maski i rękawiczki dla turkowian od członków Ziemi...

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama