środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PKS Konin czy firmy z Uniejowa? Koniec maja wiele wyjaśni w kwestii transportu

PKS Konin czy firmy z Uniejowa? Koniec maja wiele wyjaśni w kwestii transportu - foto: freeimages.com / Kerem Yucel
foto: freeimages.com / Kerem Yucel  

Już w 2016 roku mówiono o tym, że powiat turecki najprawdopodobniej powierzy miastu Konin prowadzenie zadania z zakresu publicznego transportu zbiorowego. Rozmowy trwają, a tymczasem kilka lokalnych firm, np. z Uniejowa, jest zainteresowanych realizacją kursów pasażerskich. Temat powrócił więc podczas sesji Rady Powiatu, zwołanej w poniedziałek 29 maja.

Gwoli przypomnienia – kwietniowa sesja zamieniła się w mieszankę plotkarskiego magla i spotkania z lokowaniem produktu. Oto bowiem w tamtych obradach udział wzięli przedstawiciele firmy przewozowej, którzy obszernie wyjaśniali, dlaczego konkurencyjny dla nich PKS Konin jest nie wart zaufania. Niektórzy radni – np. Ryszard Papierkowski i Krzysztof Przygoński – nie mogli już znieść tej formy obradowania i ochrzanili przewoźników z Uniejowa za to, że zamiast prezentować swoją ofertę wolą podważać kompetencje władz powiatu i szkalować PKS Konin. Na szczęście takich emocji nie było podczas sesji w dniu 29 maja.

reklama

O sprawy transportu dopytywał Marian Mirosław Marczewski. – Zarząd Powiatu spotkał się z zastępcą prezydenta miasta Konina, panem Sebastianem Łukaszewskim, a także prezesem PKS Konin S.A. panem Dariuszem Andrzejewskim, w sprawie transportu publicznego na terenie powiatu tureckiego. Pamiętamy na poprzedniej sesji burzliwą debatę, emocjonalne wystąpienie właścicielki pewnej firmy transportowej. Panie starosto, prosimy o kilka informacji na temat tychże rozmów.

Mariusz Seńko przypominał, iż władzom powiatu tureckiego zależy na tym, by strona konińska uwzględniła kilka postulatów i sugestii. Jednym z tych postulatów było podpisanie dodatkowego aneksu do ewentualnego porozumienia, zapewniającego transport od strony województwa łódzkiego.

Nasi rozmówcy wskazali, że potrzebują czasu na konsultację z pozostałymi starostami, którzy już podpisali porozumienie. Zarząd Powiatu Tureckiego stoi na stanowisku, iż oczekujemy odpowiedzi do 31 maja. Taki sygnał podaliśmy. W przypadku, gdyby nasze postulaty, nasze rozwiązania nie zostały zaakceptowane, ten termin uzyskania odpowiedzi się przedłużał, to istnieją alternatywne rozwiązania. (…) Jednocześnie Zarząd wystąpił do lokalnych przewoźników, którzy wskazywali gotowość i wielkość taboru, wystarczającą do obsługi tego transportu. Z tego, co przekazał mi pan wicestarosta Dariusz Kałużny, od dwóch przewoźników napłynęły ostatnio pisma, a PSK Turek jeszcze nie przedłożył informacji – wyjaśniał starosta Mariusz Seńko.

Czekamy do 31 maja na stanowisko prezydenta Konina. Jeśli nie będzie dla nas satysfakcjonujące, Zarząd Powiatu wdroży inne, alternatywne rozwiązania, w taki sposób, by zapewnić usługę transportu – usłyszeli od starosty Seńko uczestnicy sesji Rady Powiatu.

reklama

AW

PKS Konin czy firmy z Uniejowa? Koniec maja wiele wyjaśni w kwestii transportu

Podobne artykuły

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

21 sierp.
Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

21 sierp.
Po dwuletniej przerwie harcerze z Turku wrócili...

Po dwuletniej przerwie harcerze z Turku wrócili na...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama