Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Powitali nowych sołtysów Wojciechowa i Kowali Pańskich

Kawęczyn: Powitali nowych sołtysów Wojciechowa i Kowali Pańskich
 

Samorządowcy mają za sobą sesje absolutoryjne i mogą spokojnie planować wakacyjne wypady czy prace polowe. Dla dwójki samorządowców z terenu gminy Kawęczyn jest to jednak wyjątkowy czas nowych wzywań. Jolanta Woźniak będzie teraz sołtysem Kowali Pańskich, a Piotr Sobczak sołtysem Wojciechowa.

Ostatnia sesja Rady Gminy Kawęczyn, zwołana przed sezonem urlopowym, odbyła się w remizie w Wojciechowie. Właśnie tam witano uroczyście w gronie samorządowców nowych sołtysów, którzy zostali wybrani w czerwcu przez mieszkańców Wojciechowa i Kowali Pańskich.

W czerwcu, w dwóch sołectwach, odbyły się wybory uzupełniające na funkcje sołtysa. Oba przypadki były związane z rezygnacją pełniących te funkcje poprzedników. Zebrania wiejskie się odbyły, wyborów dokonano. W Kowalach Pańskich była jedna kandydatka. W Wojciechowie było dwoje kandydatów. Nawiązując do funkcjonującej w naszej gminie tradycji, chcieliśmy powitać w naszym gronie panią Jolę i pana Piotra. Życzę, by praca sołtysa podobała się państwu, dawała dużo satysfakcji, a przy okazji była skuteczna dla sołectw – mówił wójt Jan Nowak.

Nowi sołtysi otrzymali kwiaty, gratulacje, pliki potrzebnych dokumentów, a także listy od prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów – Ireneusza Niewiarowskiego.

AW

Podobne artykuły

Kawęczyn: Ależ to były dożynki! Pieczonych...

Kawęczyn: Ależ to były dożynki! Pieczonych...

13-08-2017
Kawęczyn: Gdzie naprawiać drogi? Kolejność już...

Kawęczyn: Gdzie naprawiać drogi? Kolejność już ustalona

31-08-2016
Wojciechów: Wójt Nowak otrzymał absolutorium....

Wojciechów: Wójt Nowak otrzymał absolutorium....

01-06-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama