czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Będziechów: Nowy wóz dla OSP już niebawem

Będziechów: Nowy wóz dla OSP już niebawem
 

Strażacy z Będziechowa w gminie Kawęczyn liczą na to, że niebawem do garażu w ich remizie trafi nowiutki wóz typu lekkiego. Jest na to szansa. W zrealizowaniu tego marzenia pomogą decyzje, które podjęto podczas sesji Rady Gminy Kawęczyn, zwołanej w czwartek 20 lipca.

Samorządowcy spotkali się właśnie we wspomnianej remizie OSP Będziechów. W programie dość krótkich obrad znalazł się punkt, poświęcony naniesieniu poprawek do budżetu na rok 2017. O zmianach planu finansowego mówiła skarbnik gminy. – Zacznę od zmiany, która była szeroko omawiana na wspólnym posiedzeniu komisji. Chodzi o dofinansowanie zakupu samochodu dla jednostki OSP Będziechów. Kwota dofinansowania z budżetu gminy to 56 000 zł – wyjaśniała Edyta Balcerzak.

reklama

Idea pozyskania nowego wozu opiera się na tym, że OSP Będziechów przeznaczy 24 000 zł, a gmina Kawęczyn 56 000 zł. Razem da to „okrągłe” 80 000 zł. Jednostka powinna ponadto otrzymać dofinansowanie ze środków samorządu województwa wielkopolskiego. Mowa o dotacji rzędu 100 000 złotych. 

To nie jedyne zmiany. Skarbnik Edyta Balcerzak mówiła o tym, że pojawiły się dodatkowe środki od wojewody wielkopolskiego na wypłatę zasiłków stałych (27 000 zł), na doposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i inne materiały ćwiczeniowe (71 336 zł). Do gminy Kawęczyn napłynęła także odpowiedź od Turkowskiej Unii Rozwoju, dotycząca zaakceptowania i dofinansowania dwóch działań – budowy wiaty rekreacyjnej w Kawęczynie i utwardzenia szlaku, wykonania chodnika od szkoły w Tokarach do drogi wojewódzkiej. Kwota dofinansowania to prawie 100 000 zł. – Podpisaliśmy też z władzami powiatu porozumienie na zadanie nauki dodatkowego języka obcego, języka niemieckiego w jednej ze szkół. To będzie realizowane w Zespole Szkół w Kawęczynie. Rozstrzygnięte zostały też dwa postępowania przetargowe na zakup i montaż pieców CO. Jeden do budynku Urzędu Gminy w Kawęczynie, drugi do budynku byłego ośrodka zdrowia w Kowalach Pańskich. Oba przetargi rozstrzygnęły się powyżej kwot, które mieliśmy w budżecie zapewnione. Jeśli chodzi o piec w budynku Urzędu Gminy, to jest to kwota poprzetargowa 87 231 zł. Montaż i zakup pieca w budynku w Kowalach to 73 900 zł – mówiła Edyta Balcerzak wyjaśniając, że w niektórych przypadkach pojawił się zastrzyk finansowy, a w innych trzeba będzie zapłacić więcej, niż zakładano.

Uchwała w sprawie zmian w budżecie na rok 2017 nie została przyjęta jednomyślnie. Od głosu wstrzymał się radny Łukasz Mila z Ciemienia.

AW

Podobne artykuły

Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z...

Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z Funduszu...

29-12-2018
Kawęczyn: Wójt i radni podsumowali kadencję...

Kawęczyn: Wójt i radni podsumowali kadencję 2014-2018

17-10-2018
Będziechów: MDP dziękuje za okazaną pomoc

Będziechów: MDP dziękuje za okazaną pomoc

13-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama