Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

piątek 19 sierpnia 2022

Emilii, Julinana, Konstancji

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w Wielkopolsce! Do 31 sierpnia konkurs krajowy. Głosujemy!

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w Wielkopolsce! Do 31 sierpnia konkurs krajowy. Głosujemy!
 

Trwa konkurs internautów na najlepszą prezentację filmową potrawy regionalnej w ramach konkursu „Bitwa regionów”. W najlepszej 16-województw kraju Wielkopolskę reprezentują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Będziechowie z gminy Kawęczyn! To niebywały sukces, który należy wesprzeć w dalszej rywalizacji. 

Panie z KGW Będziechoów będą reprezentowały Wielkopolskę w finale (II etap) „Bitwy regionów” w Częstochowie już 4 września 2021 r. Spośród zwycięzców wojewódzkich Internauci wybiorą najlepszy film. Głosowanie internetowe trwa do 31 sierpnia 2021 r. do północy (tj. do godziny 23:59). Ogłoszenie wyników głosowania internautów odbędzie się podczas finału konkursu.

reklama

Link gdzie można oddać głos: https://www.kowr.gov.pl/promocja/promocja-krajowa/bitwa-regionow/plebiscyt a poniżej film KGW z Będziechowa. Pomóżmy Naszym reprezentantkom wygrać plebiscyt !!!

„Bitwa regionów” to konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich. W I etapie uczestniczki/uczestnicy mieli za zadanie przygotowanej potrawy i zaprezentowanie jej w formie filmu video.

Konkurs "Bitwa Regionów" początkowo nosił nazwę Kulinarna Bitwa Regionów „Kaszubskie smaki kontra borowiackie przysmaki”. Inicjatorami przedsięwzięcia byli pracownicy Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy i Gdyni. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2015 r. w Chojnicach, a od 2018 r. ma on zasięg krajowy. W ubiegłym roku konkurs nie odbył się z uwagi na pandemię COVID-19. W 2019 r. najlepsze danie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

-Celem konkursu jest szerzenie idei patriotyzmu konsumenckiego, promocja polskiej żywności, lokalnej kuchni i tradycji. „Bitwa Regionów” jest nowoczesnym narzędziem budowania marki polskiej wsi. Przygotowując prace w formie multimedialnej, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich jak zawsze spisały się na medal. Dziękuję za zaangażowanie i ogromną kreatywność – podkreśliła Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Finał „Bitwy Regionów”, w którym zaprezentuje się 16 zespołów KGW – zwycięzców regionalnych etapów zaplanowano na 4 września br. w Częstochowie. Wydarzenie to będzie towarzyszyło Krajowej Wystawie Rolniczej oraz Dożynkom Jasnogórskim.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w Wielkopolsce! Do 31 sierpnia konkurs krajowy. Głosujemy!

Podobne artykuły

Najsmaczniejsza potrawa i najpiękniejsza...

Najsmaczniejsza potrawa i najpiękniejsza dekoracja....

9 kw.
Charytatywny Piknik Rodzinny w Boleszczynie już...

Charytatywny Piknik Rodzinny w Boleszczynie już w...

28 mrz.
KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń...

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich...

16-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama