piątek 16 kwietnia 2021

Bernarda, Biruty, Erwina

3°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Przykona: Boją się masztu telefonii komórkowej. Chcą zablokować jego budowę

Przykona: Boją się masztu telefonii komórkowej. Chcą zablokować jego budowę - foto: freeimages.com / Tsunei Miyuki
foto: freeimages.com / Tsunei Miyuki  

Obserwowaliśmy w naszym powiecie walkę mieszkańców z inwestorami, chcącymi budować kurniki. Widzieliśmy formy sprzeciwu wobec turbin wiatrowych. Mieszkańcy Przykony mają jednak inny problem. Sen z powiek spędza im sprawa planowanej budowy potężnego masztu telefonii komórkowej. Jak można było przekonać się podczas sesji Rady Gminy Przykona w dniu 29 sierpnia, wizja ta nie zachwyca także wójta Mirosława Broniszewskiego.

Sprawę poruszył podczas wtorkowej sesji przewodniczący Rady Gminy. – Pojawiły się głosy, że telefonia komórkowa chce postawić maszt na Przykonie. Czy to jest prawdziwe? Z tym to jest dwojako. Z jednej strony wiemy, że zasięg jest u nas kiepski, więc sytuacja aż się prosi, by tego typu maszt gdzieś w okolicy był i poprawił zasięg. Z drugiej strony jest niepewność, gdzie on będzie. Mieszkańcy obawiają się tych fal elektromagnetycznych – mówił Stanisław Bryl.

reklama

Wójt Broniszewski przyznał, że faktycznie czynione są przez pewnego inwestora działania, mające na celu zbudowanie masztu. Miałby on – wedle wiedzy wójta – stanąć w odległości ok. 200 metrów od skrzyżowania, w kierunku Dobrej. Mirosław Broniszewski wyjaśnił, że gmina Przykona nie jest stroną w tym postępowaniu.

My ze strony bezpośrednio zainteresowanych mieszkańców wsi Przykona zostaliśmy poinformowani stosownym pismem, zawierającym podpisy mieszkańców, o tym stanie rzeczy. Pismo dotyczy niewyrażenia zgody na wybudowanie tego masztu. (…) W tej chwili trwa postępowanie administracyjne w Starostwie Powiatowym. Mieszkańcy złożyli protest przeciw budowie. Ja powiem, że takie stanowisko jest nam bliskie. Miejsce być może nie jest najszczęśliwsze, można było wybrać lepsze dla obu stron, zarówno dla inwestora, jak i zainteresowanych mieszkańców – stwierdził wójt Broniszewski.

AW

Podobne artykuły

Promocje łączą się w INEA

Promocje łączą się w INEA

30 mrz.
Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni...

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni samorządowiec i...

23 lt.
Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama