sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Przykona: Boją się masztu telefonii komórkowej. Chcą zablokować jego budowę

Przykona: Boją się masztu telefonii komórkowej. Chcą zablokować jego budowę - foto: freeimages.com / Tsunei Miyuki
foto: freeimages.com / Tsunei Miyuki  

Obserwowaliśmy w naszym powiecie walkę mieszkańców z inwestorami, chcącymi budować kurniki. Widzieliśmy formy sprzeciwu wobec turbin wiatrowych. Mieszkańcy Przykony mają jednak inny problem. Sen z powiek spędza im sprawa planowanej budowy potężnego masztu telefonii komórkowej. Jak można było przekonać się podczas sesji Rady Gminy Przykona w dniu 29 sierpnia, wizja ta nie zachwyca także wójta Mirosława Broniszewskiego.

Sprawę poruszył podczas wtorkowej sesji przewodniczący Rady Gminy. – Pojawiły się głosy, że telefonia komórkowa chce postawić maszt na Przykonie. Czy to jest prawdziwe? Z tym to jest dwojako. Z jednej strony wiemy, że zasięg jest u nas kiepski, więc sytuacja aż się prosi, by tego typu maszt gdzieś w okolicy był i poprawił zasięg. Z drugiej strony jest niepewność, gdzie on będzie. Mieszkańcy obawiają się tych fal elektromagnetycznych – mówił Stanisław Bryl.

reklama

Wójt Broniszewski przyznał, że faktycznie czynione są przez pewnego inwestora działania, mające na celu zbudowanie masztu. Miałby on – wedle wiedzy wójta – stanąć w odległości ok. 200 metrów od skrzyżowania, w kierunku Dobrej. Mirosław Broniszewski wyjaśnił, że gmina Przykona nie jest stroną w tym postępowaniu.

My ze strony bezpośrednio zainteresowanych mieszkańców wsi Przykona zostaliśmy poinformowani stosownym pismem, zawierającym podpisy mieszkańców, o tym stanie rzeczy. Pismo dotyczy niewyrażenia zgody na wybudowanie tego masztu. (…) W tej chwili trwa postępowanie administracyjne w Starostwie Powiatowym. Mieszkańcy złożyli protest przeciw budowie. Ja powiem, że takie stanowisko jest nam bliskie. Miejsce być może nie jest najszczęśliwsze, można było wybrać lepsze dla obu stron, zarówno dla inwestora, jak i zainteresowanych mieszkańców – stwierdził wójt Broniszewski.

AW

Podobne artykuły

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie...

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie pomoże...

12 kw.
Przykona: Podarowali 10 000 zł gminie, w której...

Przykona: Podarowali 10 000 zł gminie, w której...

29-08-2017
Broniszewski: Ze zbiornikiem Przykona...

Broniszewski: Ze zbiornikiem Przykona dramatycznie...

29-08-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama