Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Brudzew: Przyznali 10 000 zł dla gminy Czersk, zniszczonej przez nawałnicę

Brudzew: Przyznali 10 000 zł dla gminy Czersk, zniszczonej przez nawałnicę
 

W czwartek 7 września odbyła się XXXVII sesja Rady Gminy Brudzew. Podczas obrad samorządowcy zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej gminie Czersk, w której w sierpniu tego roku olbrzymie spustoszenie spowodowała nawałnica.

Dyskutowaliśmy o wsparciu któregoś z samorządów, poszkodowanych przez nawałnicę. Gdyby przy każdej takiej klęsce pojawiała się taka solidarność, to takim samorządom łatwiej byłoby się odbudować. Jest to też forma wsparcia psychicznego. Mieszkańcy czują, że ktoś pomaga. Najbardziej poszkodowaną gminą jest właśnie gmina Czersk. Rozmawiałem z panią burmistrz Czerska. Gmina zaczęła najpierw od pomocy dla mieszkańców, a w tej chwili gmina będzie odbudowywała majątek komunalny. Pani burmistrz ucieszyła się, że takie wsparcie napływa od wielu samorządów. Potrzeby są duże. Są zniszczone przepompownie, także oświetlenie uliczne, place zabaw itd. Dobro zawsze wraca. Trzeba sobie pomagać – mówił podczas sesji wójt Cezary Krasowski.

reklama

Na prośbę radnego Józefa Budynka radni zostali zapoznani z danymi na temat gminy Czersk. Obejrzeli zdjęcia prezentujące gminę, poznali jej wielkość, liczbę mieszkańców. Przy okazji okazało się, że Czersk zna radny i zarazem strażak Piotr Maciaszek, który odwiedził kiedyś druhów z Czerska, a było to związane z procedurą zakupu wozu OSP.

Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Czersk został przyjęty jednogłośnie. Ponadto radni przyjęli też projekt uchwały, zmieniający uchwałę budżetową na rok 2017.

Tak oto Brudzew stał się trzecią gminą z terenu powiatu tureckiego, która pomogła samorządom z województwa pomorskiego. Wcześniej Przykona postanowiła wesprzeć gminę Brusy (10 000 zł), a gmina Kawęczyn zdecydowała się pomóc gminie Chojnice (8 000 zł). Kawęczyn ma ponadto wspomóc sołectwo Rytel, a to za sprawą zbiórki prowadzonej na terenie poszczególnych sołectw przez Gminne Koło Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie.

AW

Podobne artykuły

Gmina Brudzew wspiera lokalne jednostki straży...

Gmina Brudzew wspiera lokalne jednostki straży pożarnej

10-12-2020
Kolejne przypadki korona wirusa w powiecie...

Kolejne przypadki korona wirusa w powiecie...

09-11-2020
Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

26-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama