środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Miłaczew: Ford wart 193 000 zł ułatwi dojazdy podopiecznym ŚDS

Miłaczew: Ford wart 193 000 zł ułatwi dojazdy podopiecznym ŚDS - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Od kilkunastu już lat podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie (gm. Malanów) podróżowali swym Volkswagenem. Czas mija nieubłaganie, więc koniecznym okazało się znalezienie dla ŚDS-u innego, nowego pojazdu. Takim autem jest Ford, wart 193 110 zł, pozyskany dzięki współpracy Gminy Malanów, Powiatu Tureckiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uroczyste przekazanie busa odbyło się we wtorek 24 października, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Turku.

W przekazaniu Forda wzięli udział przedstawiciele społeczności Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie, a także wójt gminy Malanów Sławomir Prentczyński, starosta Mariusz Seńko, p.o. kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie Justyna Sypniewska, dyrektor Oddziału Wielkopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu Anna Skupień, proboszcz Parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Mikołaja Biskupa w Malanowie ksiądz prałat Stanisław Płaszczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku Edyta Michalak, czy też kierownik Referatu Rozwoju i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Malanów Łukasz Nowak.

Procedura zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych została przeprowadzona w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Zakup ów współfinansowany był – za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku – ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ten oto sposób udało się zdobyć dofinansowanie PFRON w wysokości 84 950 zł.

Jak wskazuje Urząd Gminy Malanów, nowiutki Ford jest przystosowany do przewozu 18 osób łącznie z kierowcą lub 14 osób łącznie z kierowcą na miejscach siedzących i 1 osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. – Samochód przekazano do Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie w celu zwiększenia dostępu osób niepełnosprawnych do zajęć, umożliwienie wyjścia z domu i tym samym rozwoju kontaktów interpersonalnych, a przede wszystkim zmniejszenie barier transportowych, które napotykają osoby niepełnosprawne – informuje Urząd Gminy Malanów.

AW
Foto: MD, ŁN

Podobne artykuły

OSP Malanów wygrywa zawody strażackie w Miłaczewie

OSP Malanów wygrywa zawody strażackie w Miłaczewie

2 sierp.
Festyn rodzinny na zakończenie wakacji w...

Festyn rodzinny na zakończenie wakacji w Miłaczewie

02-09-2019
Żyj zdrowo na sportowo - piknik rodzinny w...

Żyj zdrowo na sportowo - piknik rodzinny w Miłaczewie

08-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama