PRZEPRASZAMY - OSP Janiszew

wtorek 17 września 2019

Franciszka, Lamberty, Narcyza

reklama
Wzorek

Odrzucono powiatowe wnioski o pieniądze na ul. Zdrojki Lewe i plastikowe rondo

Odrzucono powiatowe wnioski o pieniądze na ul. Zdrojki Lewe i plastikowe rondo - foto: MD, AW
foto: MD, AW 

Wnioski władz powiatu tureckiego do Wojewody Wielkopolskiego o dofinansowanie budowy ulicy Zdrojki Lewe oraz przebudowę tzw. plastikowego ronda w Turku zostały odrzucone na etapie oceny formalnej.

Po zakończeniu oceny formalnej wniosków złożonych w ramach naboru do "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019" komisja konkursowa przedstawiła Wojewodzie Wielkopolskiemu listę wniosków zakwalifikowanych do oceny merytorycznej oraz listę wniosków odrzuconych formalnie. Dnia 13 listopada b.r. opublikowano wstępną listę rankingową, na której znalazło się m.in. miasto Turek (patrz: Budowa ulicy Kaczmarskiego możliwa już w 2018 roku).

reklama

Na liście wniosków odrzuconych na etapie oceny formalnej znalazły się 2 wnioski składane przez Samorząd Powiatu Tureckiego. Tym samym wojewoda nie przyzna dofinansowania na budowę ul. Zdrojki Lewe (od ul. Chopina do ul. Bursztynowej) oraz na przebudowę tzw. plastikowego ronda przy Placu H. Sienkiewicza w Turku.

To już kolejna próba pozyskania przez władze powiatu dofinansowania na przebudowę plastikowego ronda. W ubiegłym roku powiat nie otrzymał dofinansowania na „schetynówki” rezygnując z budowy ronda w roku 2017 r.

M. Derucki

Podobne artykuły

Wideo: Rusza budowa ulicy Zdrojki Lewe. Powiat...

Wideo: Rusza budowa ulicy Zdrojki Lewe. Powiat...

5 wrz.
Sieć podziemna na Zdrojkach Lewych wymieniona

Sieć podziemna na Zdrojkach Lewych wymieniona

29 mrz.
Wideo: Żegnamy

Wideo: Żegnamy "rondo Lego". Plastik nie będzie już...

19-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama