niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Umowa na budowę Zdrojek Lewych podpisana. Droga powstanie do drugiej połowy 2020 r.

Umowa na budowę Zdrojek Lewych podpisana. Droga powstanie do drugiej połowy 2020 r. - foto: ZDP w Turku
foto: ZDP w Turku 

We wtorek 22 października w Starostwie Powiatowym w Turku doszło do podpisania umowy na wykonanie oczekiwanej od lat drogi Zdrojki Lewe. Uroczystego podpisania umowy dokonali Starosta Dariusz Kałużny, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski oraz właściciel firmy która wykona ten odcinek czyli Konrad Marek z firmy MK Stella. 

Jak powiedział Starosta Kałużny, po wielu latach mieszkańcy Zdrojek Lewych otrzymają ulicę z prawdziwego zdarzenia. Podobnie jak to miało miejsce przy pierwszym odcinku drogi roboty podziemne wykona Miasto Turek, a Burmistrz Romuald Antosik zobligował się dofinansować inwestycje. Realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa inwestycja drogowa w historii powiatu. Zakończenie prac przewidziane jest na drugą połowę 2020 roku.

reklama

Kierownik ZDP zaznaczył, że zakres robót jest duży na odcinku 1800 metrów i obejmie także pełne odwodnienie czyli kanalizacją deszczową. Droga powstanie wraz ze ścieżka rowerową i pełnym oznakowaniem.

Firma MK Stella wykonywała wiele inwestycji na terenie powiatu ale i w całym regionie. Jest wykonawcą m.in ulicy Kaliskiej, współpracowała z firmą Messer, buduje stację Orlen.

źródło: Zarząd Dróg Powiatowych w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Umowa na budowę Zdrojek Lewych podpisana. Droga powstanie do drugiej połowy 2020 r. - foto: ZDP w Turku

Podobne artykuły

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama