poniedziałek 17 maja 2021

Brunony, Sławomira, Wery

8°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Otwarcie dyskoteki budzi lęk. "Poubezpieczaliśmy wszystko co się da" - mówi wójt

Gm. Turek: Otwarcie dyskoteki budzi lęk.
foto: freeimages.com / Samantha Villagran 

Nadchodzące święta dla wielu młodych mieszkańców powiatu tureckiego i okolic będą szczególnie rozrywkowe i udane, a to za sprawą wznowienia działalności dyskoteki w jednej ze wsi gminy Turek. Cieszą się miłośnicy tanecznych rytmów, ale lokalni samorządowcy mają nietęgie miny, co widać było podczas XLI sesji Rady Gminy Turek, zwołanej w dniu 18 grudnia. Jeden z uczestników obrad zasugerował nawet pół żartem, by nieopodal dyskoteki postawić tradycyjny drewniany płot ze sztachet, by imprezowicze mieli co rwać, zamiast czynić inne szkody. – Ustawić ze sztachet na łące, niech się biją jak ludzie – rzucił pewien samorządowiec.

Głos w sprawie dyskoteki zabrał m.in. sołtys z Pęcherzewa. Samorządowiec dopytywał, czy wójtowi Karolowi Mikołajczykowi wiadomo coś więcej na temat otwarcia tego lokalu na terenie gminy. Pytanie początkowo wywołało pewne żarty dotyczące tego, kto w święta na dyskotekę się wybiera, a kto nie, ale już po chwili atmosfera rozbawienia zupełnie uleciała.

reklama

Oczywiście sołtys Kalinowej też się boi. Może sobie w tej chwili żartujemy, ale wiemy, jak to kiedyś było, gdy ta dyskoteka funkcjonowała w poprzednich latach. Po każdej dyskotece mieliśmy zgłoszenia od sołtysa o urwanych znakach drogowych, uszkodzeniach na przystankach. Boimy się powtórki z tej sytuacji – powiedział wójt.

Karol Mikołajczyk wyjaśniał, że władze gminy maja tu niewiele do powiedzenia. – Nie mamy na to wpływu. Ktoś tam ma działalność. Dostał, przecież nie od nas, pozwolenia na taką działalność i ma prawo prowadzić dyskotekę. Poubezpieczaliśmy wszystko co się da. Znaki drogowe i nie tylko. Wszystko po to, by ewentualne szkody usuwać ze środków otrzymywanych z ubezpieczenia.

Wójt Karol Mikołajczyk przyznał, że ludzie naprawdę się boją. – Młodzież wraca z dyskotek często pieszo. Kiedyś to jedynie wypili komuś mleko czy wystawili bramę, a teraz te pomysły są inne.

AW

Podobne artykuły

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Wideo: Pożar w Pęcherzewie. Na miejscu liczne...

Wideo: Pożar w Pęcherzewie. Na miejscu liczne siły i...

01-06-2019
Wybory 2018: Rada Gminy Turek - wyniki głosowania

Wybory 2018: Rada Gminy Turek - wyniki głosowania

22-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama