poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Kaczki Średnie: Kochają swoje babcie i dziadków

Kaczki Średnie: Kochają swoje babcie i dziadków - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

„Bez Was smutny byłby świat. Żyj nam babciu, żyj nam dziadku 100 lat!” - tak swoim bliskim śpiewali w czwartek 25 stycznia przedszkolacy i nieco starsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich. Uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, odbyła się w tamtejszej świetlicy wiejskiej.

W czwartek na scenie świetlicy zaprezentowali się wykonawcy w rozmaitym wieku. Dla niektórych było to duże wyzwanie, inni mieli już za sobą udział w tego typu występach, więc zapewne trema była mniejsza. Zarówno przedszkolacy, jak i uczniowie szkoły podstawowej pokazali, za co kochają swoich bliskich. Zrobili to na najróżniejsze sposoby – śpiewając, tańcząc, mówiąc wierszyki, prezentując wesołe skecze.

Młodzi artyści dziękowali babciom i dziadkom za to, że nieustannie troszczą się o swoje wnuki. Często potrafią doradzić, pocieszyć lepiej, niż mama i tata. Któż lepiej opowie o wydarzeniach sprzed lat niż dziadek? Kto gotuje smaczniej niż babcia? Kto da wnukowi słodką czekoladę, a może trochę kieszonkowego? Młodzi wykonawcy pokazali również, iż zdają sobie sprawę z tego, że wizerunek babć i dziadków zmienia się. Dziś są to przecież osoby, które nie tylko spędzają czas z wnukami, ale też poświęcają się swoim hobby, posługują się komputerem, surfują po internecie, a w wolnej chwili lubią nawet wyskoczyć na potańcówkę.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Babci i Dziadka w Kaczkach Średnich był słodki poczestunek.

AW

Podobne artykuły

"Córki, matki, babcie". Stwórz wielopokoleniowe...

07-02-2017
Żeronice: Międzypokoleniowa Choinka

Żeronice: Międzypokoleniowa Choinka

25-01-2017
Wyszyna: Dzień Babci i Dziadka

Wyszyna: Dzień Babci i Dziadka

23-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama