czwartek 09 luty 2023

Bernarda, Eryki, Rajmunda

0°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Łukasz Szymański "Rolnikiem Roku". Z żoną-sołtysem gospodaruje w Warence

Łukasz Szymański
 

W piątek 26 stycznia w Barbórce odbyło się kolejne już Spotkanie Noworoczne, w trakcie którego po raz siódmy jednego z mieszkańców naszego powiatu uhonorowano tytułem „Rolnika Roku”. Tym razem został nim Łukasz Szymański z Warenki w gminie Turek.

O tym, kto powinien otrzymać to zaszczytne miano, zadecydowała Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Jak można było dowiedzieć się podczas piątkowego Spotkania Noworocznego, w wyborze laureata wyróżnienia kierowano się takimi kryteriami, jak wielkość gospodarstwa danego rolnika, skala pozyskiwania funduszy europejskich, współpraca ze środowiskiem rolniczym, wprowadzanie innowacji, kultywowanie tradycji gospodarstwa rodzinnego itp.

reklama

Tegoroczny laureat – Łukasz Szymański prowadzi 30-hektarowe gospodarstwo wraz żoną Magdaleną, która jest zarazem sołtysem Warenki. Zostało ono przejęte od rodziców pana Łukasza w 2011 roku. Gospodarstwo jest cały czas rozwijane, pozyskiwane jest wsparcie np. dla młodego rolnika itp. i dzięki temu rolnik może pochwalić się posiadaniem wysokiej klasy sprzętu – traktorów, kombajnu, sieczkarni itp. „Rolnik Roku Powiatu Tureckiego” zajmuje się hodowlą bydła mlecznego. W stadzie podstawowym pana Tomasza znajduje się 25 krów mlecznych. Gdy policzymy wszystkie zwierzęta hodowlane, to osiągniemy liczbę 40 sztuk. Łukasz Szymański zajmuje się również uprawą zbóż na pasze oraz zbóż konsumpcyjnych. Gospodarowania nie ułatwia to, że grunty leżą w sąsiedztwie odkrywki kopalni.

Chciałbym podziękować kapitule WIR za tak duże jak dla mnie wyróżnienie. Może moje gospodarstwo nie jest jakimś nadzwyczajnie wielkim, ale wyróżnienie dla mnie jest bardzo duże. Jeszcze raz dziękuję – mówił Łukasz Szymański , odbierając nagrodę z rąk prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej - Piotra Walkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku - Marka Pańczyka oraz wójta gminy Turek – Karola Mikołajczyka.

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Projekt Warenka nabiera rumieńców. Radni gminni...

Projekt Warenka nabiera rumieńców. Radni gminni za...

20 st.
Wideo: Tragedia w Warence. Nie żyje 73-letni...

Wideo: Tragedia w Warence. Nie żyje 73-letni mężczyzna

15-11-2018
Wideo: Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego...

Wideo: Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego 2018

27-01-2018

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama