wtorek 18 czerwca 2019

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

Korytków: Jest ul. Bajkowa, chcą i Baśniowej. Będą pomyłki?

Korytków: Jest ul. Bajkowa, chcą i Baśniowej. Będą pomyłki?
 

We wtorek 26 czerwca odbyła się XLVII sesja Rady Gminy Turek. Jedną z uchwał, przyjętych podczas obrad, była ta dotycząca nadania nazwy pewnej ulicy w Korytkowie. W wyniku wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami okazało się, że chcą oni żyć przy ul. Baśniowej. Rodzi się jednak pytanie, czy to aby na pewno dobra nazwa?

O tym, gdzie dokładnie położona jest owa ulica, mówił podczas obrad przewodniczący Rady Gminy Turek. – Jest Bajkowa, będzie Baśniowa. Będą się pewnie mylić, no ale mieszkańcy nie chcieli inaczej przyjąć. Nie chcemy w to zbytnio ingerować, chociaż... – mówił Ireneusz Kolenda, który ewidentnie nie był szczególnie przekonany do tego pomysłu. O tym, że Baśniowa to propozycja mieszkańców, przypominał także wójt Karol Mikołajczyk.

reklama

Przekonany był za to radny z Żuk, który wyjaśniał, że Baśniowa to nazwa, która nie będzie budzić żadnych negatywnych skojarzeń, nie wywoła dyskusji jak nazwy wynikające z sięgnięcia po nazwisko tej czy innej postaci historycznej. – Jest to nazwa neutralna. Nie będzie ona budzić żadnych kontrowersji – wyjaśniał Włodzimierz Olek.

Projekt uchwały został przyjęty jednogłośnie. W międzyczasie pojawiły się żarty dotyczące tego, czy aby nie istniał w przeszłości jakiś, nieznany władzom gminy Turek, major Baśniow.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Pożar w Pęcherzewie. Na miejscu liczne...

Wideo: Pożar w Pęcherzewie. Na miejscu liczne siły i...

1 czerw.
Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

31 maj.
Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta...

Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta sesja...

30 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama