niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Wójt Mikołajczyk nie da rywalom szans?

Wybory 2018: Wójt Mikołajczyk nie da rywalom szans?
 

W poniedziałek 20 sierpnia zwołana została konferencja prasowa Towarzystwa Samorządowego. W jej trakcie oficjalnie potwierdzono, że o kolejną kadencję „wójtowania” starać się będzie Karol Mikołajczyk. Zdaniem przewodniczącego Rady Gminy Turek – Ireneusza Kolendy, obecny wójt powinien zwyciężyć z łatwością, gdyż TS zapracował na to licznymi inwestycjami w gminie i innymi dokonaniami, co też zostanie docenione przez wyborców. Póki co wiadomo, że z Karolem Mikołajczykiem rywalizować będzie najprawdopodobniej kontrkandydat wystawiony przez PiS.

O tym, dlaczego obecny wójt powinien zyskać uznanie wyborców, opowiadał podczas konferencji lider TS. Ireneusz Niewiarowski mówił o tym, że Karol Mikołajczyk to człowiek dobrze wykształcony i silnie zżyty z lokalną społecznością. Był przed laty uczniem szkoły w Kaczkach Średnich, później nauczał w ZSR CKP, nieco później został dyrektorem tejże placówki, od dwóch kadencji jest wójtem gminy Turek. Zrealizował w gminie wiele inwestycji, wspiera lokalne stowarzyszenia, jest druhem OSP. – Karol Mikołajczyk posiada bardzo duży dorobek i życiowe doświadczenie. Jest absolwentem Akademii Rolniczej, ale ukończył także studia podyplomowe w dziedzinie informatyki. Inspirował założenie wielu organizacji pozarządowych. To wszystko programowo wynika z TS-u – wyliczał Ireneusz Niewiarowski.

reklama

Przewodniczący Rady Gminy Turek jest pewien zwycięstwa Karola Mikołajczyka. – Mówiąc nieskromnie jesteśmy przygotowani na wygraną w I turze. Powiem tak - nie po to walczymy, nie po to mamy mocne struktury, nie po to tak wiele działo się w gminie Turek w ostatnich latach w porównaniu z kadencją poprzednią. Liczymy na sukces bez względu na to, jakich kandydatów zgłoszą partie polityczne. Mówi się o tym, że partie będą zobligowane do obsadzenia miejsc kandydatów. Naszą przewagą jest to, że działamy samodzielnie, na szczeblu samorządowym, współdziałamy z mieszkańcami. Nie jesteśmy uzależnieni głosami z góry. Mamy pełną samodzielność i jesteśmy zdolni do szybkich reakcji. Nasze zwycięstwa są realne i możliwe – stwierdził Ireneusz Kolenda.

Ubiegający się o reelekcję Karol Mikołajczyk zadeklarował, że nie przyłoży ręki do przenoszenia na nasz lokalny grunt politycznych, warszawskich wojenek. – Politykę lokalną, samorządową, na poziomie gminy, a najlepiej i na poziomie powiatu, należy prowadzić jak najdalej od sporów politycznych, przenoszonych gdzieś tam z ul. Wiejskiej z Warszawy na gminy i powiaty. Staramy się nie działać na płaszczyźnie sporów, o których słyszymy w telewizji. Mamy doświadczenie samorządowe i koncentrujemy się na rozwiązywaniu problemów mieszkańców. Na działaniu, by warunki życia mieszkańców były jak najlepsze. Jesteśmy otwarci na porozumienia z rozmaitymi podmiotami, na współpracę.

Podczas poniedziałkowej konferencji ogłoszono również, że w wyborach na wójta gminy Kawęczyn wystartuje ponownie Jan Nowak, a burmistrzem Turku postara się zostać Waldemar Trojan. Swój start w wyborach potwierdzili także m.in: Katarzyna Szczap (do Rady Powiatu), Alina Janecka (do Rady Miejskiej Turku), Michał Harasny (do Rady Powiatu lub Rady Gminy Malanów), Piotr Gebler (do Rady Gminy Kawęczyn), Bartłomiej Wiśniewski (do Rady Gminy Władysławów).

AW

Wybory 2018: Wójt Mikołajczyk nie da rywalom szans?

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019
Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman...

Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman burmistrzem!...

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama