piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Jan Nowak chce być dalej wójtem gminy Kawęczyn

Wybory 2018: Jan Nowak chce być dalej wójtem gminy Kawęczyn
 

Od 1990 roku wójtem gminy Kawęczyn jest Jan Andrzej Nowak. Czy będzie nim nadal? Przekonamy się jesienią. Póki co wiadomo, że będzie ubiegał się o kolejną, tym razem 5-letnią kadencję. – Wójt ma duże osiągnięcia w postaci inwestycji zrealizowanych w gminie, która do bogatych nie należy – chwali kandydata Ireneusz Niewiarowski.

W poniedziałek 20 sierpnia zwołana została konferencja prasowa Towarzystwa Samorządowego. W jej trakcie oficjalnie potwierdzono, że o reelekcję starać się będzie Jan Nowak. Z wójtem rywalizować będzie najprawdopodobniej kontrkandydat wystawiony przez PSL.

reklama

O tym, dlaczego obecny wójt powinien ponownie zyskać uznanie wyborców, opowiadał podczas konferencji lider TS. Ireneusz Niewiarowski mówił o tym, że Jan Nowak to samorządowiec, którego nie trzeba nikomu przedstawiać w naszym powiecie i regionie. Jego dorobek jest powszechnie znany. – Jest wójtem od 1990 roku. Był też przez 8 lat delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Konińskiego. Jan Nowak posiada wykształcenie wyższe i studia podyplomowe. Pełni wiele funkcji i jest znany w terenie, współpracuje z OSP, z kołami gospodyń. Sam założył kilka organizacji pozarządowych. Jan Nowak jest przykładem tego, jak TS dąży do tego, by członkowie byli aktywni lokalnie. Nie tylko w skali gminy, ale nawet wioski w której mieszkają. Wielokrotnie nagradzany. Bardzo go popieramy i liczymy na kolejny sukces – wyliczał Ireneusz Niewiarowski.

Jan Nowak poinformował uczestników konferencji, iż TS w gminie Kawęczyn nie zakłada rewolucyjnych zmian w prowadzeniu kampanii wyborczej. Jak zauważył wójt, kampania zawsze przyjmowała formułę pozytywną, nie negatywną i ta tendencja będzie utrzymana. Nie będą podejmowane starcia na anty-argumenty. – Większość naszych kandydatów, będących obecnie radnymi, ponownie kandyduje. Są w tym gronie i samorządowcy doświadczeni, działający od pięciu kadencji, jak i tacy, którzy kończą pierwszą kadencję czy drugą. Na tych doświadczeniach będziemy bazować. Mamy silny kontakt z mieszkańcami. Osobiście biorę udział w wielu zebraniach. Mam wiedzę o tym, co trapi mieszkańców, o czym się mówi – informował wójt. Jan Nowak planuje w kolejnej kadencji utrzymać wysoki poziom w oświacie, inwestować w infrastrukturę, rozwijać działania na rzecz seniorów.

Podczas poniedziałkowej konferencji ogłoszono również, że w wyborach na wójta gminy Turek wystartuje ponownie Karol Mikołajczyk, a burmistrzem Turku postara się zostać Waldemar Trojan. Swój start w wyborach potwierdzili także m.in: Katarzyna Szczap (do Rady Powiatu), Alina Janecka (do Rady Miejskiej Turku), Michał Harasny (do Rady Powiatu lub Rady Gminy Malanów), Piotr Gebler (do Rady Gminy Kawęczyn), Bartłomiej Wiśniewski (do Rady Gminy Władysławów).

AW

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019
Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman...

Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman burmistrzem!...

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama