czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Uniejów: Powiat Turecki otrzymał Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Uniejów: Powiat Turecki otrzymał Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Od 18 do 20 października w Uniejowie trwać będzie trzydniowe 19. Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju. Wydarzenie stało się okazją do nagrodzenia osób i samorządów, które wyróżniają się swoimi działaniami w tej materii. Wśród nagrodzonych w kategorii samorząd przyjazny mieszkańców i inwestorowi znalazł się również powiat turecki, a nagrodę w piątkowy wieczór odebrał starosta Mariusz Seńko.

Czym powiat zapracował na owo wyróżnienie? To wyjaśnił starosta Seńko w piątkowe przedpołudnie, kilka godzin przed uniejowskim forum. – Powiat turecki otrzyma  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za podejmowane działania, przygotowujące powiat do transferu nowych inwestycji, nowych działań związanych z inteligentnymi specjalizacjami – objaśnił włodarz powiatu.

reklama

Mariusz Seńko nie tylko odebrał nagrodę, ale też o godz. 13:00 wziął udział w debacie, poświęconej tematowi inwestycji i rozwoju. Starosta zaprezentował koncepcję rozwoju powiatu i miasta Turku.

- Ostatnie dni pokazały, że nasza działalność była skuteczna. Wyjazdy zagraniczne pomogły nam nauczyć się różnych rozwiązań. Poskutkowało to tym, że dziś to do nas przyjeżdżają goście z Hiszpanii, Niemiec, Estonii i u nas się uczą rozmaitych rozwiązań. To potwierdza naszą skuteczność – mówił starosta dodając, że przecież 18 października w Kaczkach Średnich pojawili się tak znamienici goście, zainteresowani lokalnymi inicjatywami, jak prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. - Krystyna Boczkowska, prezydent Konfederacji Lewiatan – Henryka Bochniarz, prezes Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych - Paweł Wideł.

O nas mówi się w Polsce. Te ostatnie lata przepracowaliśmy skutecznie. Pokazaliśmy dobrze, jak się to robi – stwierdził starosta.

AW

Podobne artykuły

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w...

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim...

8 wrz.
Foto: Earth Festival w Uniejowie z podziałem na...

Foto: Earth Festival w Uniejowie z podziałem na...

27 sierp.

"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski"....

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama