sobota 17 listopada 2018

Grzegorza, Salomei, Walerii

reklama

Uniejów: Powiat Turecki otrzymał Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Uniejów: Powiat Turecki otrzymał Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Od 18 do 20 października w Uniejowie trwać będzie trzydniowe 19. Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju. Wydarzenie stało się okazją do nagrodzenia osób i samorządów, które wyróżniają się swoimi działaniami w tej materii. Wśród nagrodzonych w kategorii samorząd przyjazny mieszkańców i inwestorowi znalazł się również powiat turecki, a nagrodę w piątkowy wieczór odebrał starosta Mariusz Seńko.

Czym powiat zapracował na owo wyróżnienie? To wyjaśnił starosta Seńko w piątkowe przedpołudnie, kilka godzin przed uniejowskim forum. – Powiat turecki otrzyma  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za podejmowane działania, przygotowujące powiat do transferu nowych inwestycji, nowych działań związanych z inteligentnymi specjalizacjami – objaśnił włodarz powiatu.

reklama

Mariusz Seńko nie tylko odebrał nagrodę, ale też o godz. 13:00 wziął udział w debacie, poświęconej tematowi inwestycji i rozwoju. Starosta zaprezentował koncepcję rozwoju powiatu i miasta Turku.

- Ostatnie dni pokazały, że nasza działalność była skuteczna. Wyjazdy zagraniczne pomogły nam nauczyć się różnych rozwiązań. Poskutkowało to tym, że dziś to do nas przyjeżdżają goście z Hiszpanii, Niemiec, Estonii i u nas się uczą rozmaitych rozwiązań. To potwierdza naszą skuteczność – mówił starosta dodając, że przecież 18 października w Kaczkach Średnich pojawili się tak znamienici goście, zainteresowani lokalnymi inicjatywami, jak prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. - Krystyna Boczkowska, prezydent Konfederacji Lewiatan – Henryka Bochniarz, prezes Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych - Paweł Wideł.

O nas mówi się w Polsce. Te ostatnie lata przepracowaliśmy skutecznie. Pokazaliśmy dobrze, jak się to robi – stwierdził starosta.

AW

Podobne artykuły

Nagroda za rozwój dla Turku

Nagroda za rozwój dla Turku

19 paźd.
Uniejów: Gwiazdy grały dla Ziemi

Uniejów: Gwiazdy grały dla Ziemi

9 lip.
Uniejów: Earth Festival już w ten weekend

Uniejów: Earth Festival już w ten weekend

5 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama