DNI TURKU I GMINY TUREK 2019

środa 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego, Sylwii

reklama

Inteligentne ławki solarne już wkrótce w Powiecie Tureckim

Inteligentne ławki solarne już wkrótce w Powiecie Tureckim - foto: seedia.city
foto: seedia.city 

W dniu 26 listopada Powiat Turecki podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji na realizację zadania pn. „Utworzenie inteligentnych ławek solarnych na terenach szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tureckiego”.

Inteligentne ławki mają dać użytkownikom darmowy dostęp do Internetu, a także możliwość ładowania urządzeń mobilnych poprzez USB lub metodą indukcyjną. Ponadto wbudowany czujnik smogu pomoże monitorować stopień zanieczyszczenia powietrza. Wszystkie funkcje zasilane będą energią słoneczną, dzięki czemu korzystanie z ławek będzie ekologiczne. Projekt pokazuje, w jaki sposób elementy codziennego użytku, poza pierwotną funkcją małej architektury, mogą być przydatne bezpośrednim użytkownikom i środowisku.

reklama

Ławki będą pełniły też funkcję edukacyjną, ponieważ pokazujemy, że energię odnawialną można wykorzystywać nie tylko w elektrowni, czy przez panel na dachu. Odnawialne źródła energii to przyszłość, dlatego chcemy pokazać młodzieży coraz więcej rzeczy zasilanych energią słoneczną. Dzięki prostocie i elegancji ławki będą znakomicie wkomponowane w przestrzeń na terenach szkół.

źródło: powiat.turek.pl

Podobne artykuły

Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego

Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego

2 lt.
Oświadczenie w sprawie sprostowania Burmistrza...

Oświadczenie w sprawie sprostowania Burmistrza Turku...

18-12-2018
Wideo: Starosta Turecki Mariusz Seńko...

Wideo: Starosta Turecki Mariusz Seńko podsumował 4...

11-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama