sobota 06 czerwca 2020

Laury, Laurentego, Nory

reklama

Warsztaty piernikowe w Pałacu Tłokinia

Warsztaty piernikowe w Pałacu Tłokinia - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Brudzewie w tym roku poznawali świąteczne tradycje uczestnicząc w warsztatach pieczenia pierników w Pałacu „Tłokinia” w Tłokini Kościelnej. Dzieci pod czujnym okiem  szefa kuchni, wyrabiały ciasto na pierniki a potem wycinały różne kształty: serduszka, dzwoneczki, gwiazdeczki, kółeczka.

Kiedy ciastka były już ułożone na tacy wszyscy udali się do kuchni, gdzie pierniki trafiły do pieca.  Przedszkolaki zwiedzały poszczególne sale pałacowe oraz zapoznali się z dziejami ówczesnej szlacheckiej rodziny Państwa Zofii i Ignacego Chrystowskich dawnych właścicieli pałacu. Po wystudzeniu pierników dzieci zabrały się za lukrowanie i dekorowanie pachnących wypieków kolorowymi posypkami, groszkami i perełkami.

reklama

Uwieńczeniem zmagań była wspólna degustacja pięknie przystrojonych pierników oraz rozkoszowanie się ich cynamonowym smakiem. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów uczestnictwa w warsztatach piernikowych. Każdy z uczestników otrzymał także przepis, aby wspólnie  z rodziną piec świąteczne słodkości.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Święto Pieczonego Ziemniaka u przedszkolaków z...

Święto Pieczonego Ziemniaka u przedszkolaków z Brudzewa

24-09-2019
Gminny Dzień Babci i Dziadka w Brudzewie

Gminny Dzień Babci i Dziadka w Brudzewie

18-01-2019
Spotkanie przedszkolaków z bajarzami z Karawany...

Spotkanie przedszkolaków z bajarzami z Karawany...

19-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama