Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

środa 03 czerwca 2020

Anatola, Leszka, Tamary

reklama

Finałowa rozgrywka w języku Szekspira w ZSR

Finałowa rozgrywka w języku Szekspira w ZSR
 

28 marca 2019 w ZSR w Kaczkach Średnich odbył się finał konkursu Wordmaster - Mistrz Słówek Angielskich. W lutym przeprowadzono pierwszy etap konkursu (w jednostkach macierzystych), który wyłonił 3-osobowe reprezentacje każdej ze szkół do etapu końcowego.

W wiosennej edycji wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa we Władysławowie, Szkoła Podstawowa w Kłódnej, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wartkowicach, Zespół Szkół ze Świnic Warckich oraz Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Oto zwycięzcy:

reklama

I miejsce i tytuł Wrodmaster 2019 MATEUSZ ĆWIEK (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej)
II miejsce ALICJA KNYCHALSKA (Szkoła Podstawowa we Władysławowie)
III miejsce KINGA OSIEWICZ (Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich)
wyróżnienia za bardzo wysoki wynik otrzymali:
Aleksandra Sylwestrzak (Szkoła Podstawowa we Władysławowie)
Agata Putiatycka (Szkoła Podstawowa we Władysławowie)

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSR CKP, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół przy ZSR w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego, wydawnictwo Macmillan oraz firmę English Adventure wręczył Dyrektor szkoły. Główny cel konkursu to poszerzanie zasobu słownictwa, a co za tym idzie sprawniejsza komunikacja (…”aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”). Przy okazji to świetna zabawa językiem - nowe idiomy i kolokacje pokazują bogactwo języka angielskiego. Konkurs wpisał się też na stałe w przygotowania do egzaminu (po gimnazjum, szkole podstawowej czy też matury), stanowi element powtórek słownictwa. To oczywiście również integracja i nauka zdrowej rywalizacji.Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzi ludzie nie tylko szlifują swoje umiejętności językowe, ale również wykorzystują je w praktyce.

materiał nadesłany

reklama

 

Podobne artykuły

Zawiadomienie w sprawie konkursu na dyrektora...

Zawiadomienie w sprawie konkursu na dyrektora ZSR w...

11 maj.
Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.
Trzecia edycja

Trzecia edycja "Menu Kulturalnego" w ZSR CKP w...

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama