czwartek 18 lipca 2019

Kamila, Karoliny, Roberta

reklama

III Powiatowa Konferencja na temat "Prawidłowe żywienie dzieci z autyzmem"

III Powiatowa Konferencja na temat
 

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 1 kwietnia 2019 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku odbyła się III Powiatowa Konferencja na temat „Prawidłowe żywienie dzieci z autyzmem”. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele władz powiatowych, nauczyciele szkół i przedszkoli oraz zainteresowani rodzice.

Wykład wygłosiła pani Anna Samosiej - oligofrenopedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz treningu umiejętności społecznych, od wielu lat zawodowo związana ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 128 im. Jana Brzechwy w Łodzi. Prowadząca omówiła istotę prawidłowego żywienia u osób z autyzmem. Zwróciła uwagę na konieczność eliminacji z codziennej diety produktów zawierających cukier, gluten i kazeinę. Podpierając się przykładami przekonywała słuchaczy, że dieta eliminacyjna polepsza interakcje socjalne, wpływa na poprawę funkcjonowania w zakresie procesów poznawczych oraz niweluje zachowania stereotypowe. 

reklama

Konferencja zakończona została degustacją potraw przygotowanych ze zdrowych produktów, głównie warzyw i owoców.  

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Poseł Tomasz Nowak jednym z...

Wideo: Poseł Tomasz Nowak jednym z najaktywniejszych...

27 czerw.
Wideo: PIS podsumowało dobry wyniki w wyborach...

Wideo: PIS podsumowało dobry wyniki w wyborach do PE

29 maj.
Wideo: Konferencja PSL podsumowująca pół roku...

Wideo: Konferencja PSL podsumowująca pół roku pracy...

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama