środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Nowoczesna pracownia w Kaczkach Średnich

Nowoczesna pracownia w Kaczkach Średnich
 

Dzisiaj 11 kwietnia odbyła się konferencja z okazji uruchomienia nowej pracowni dedykowanej rolnictwu precyzyjnemu. W pracowni uczniowie Zespołu Szkól Rolniczych będą mogli zdobyć wiedzę oraz doświadczenie z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

Konferencja zaczęła się od krótkiego przemówienia oraz przywitania przybyłych gości przez Krzysztofa Świerka - dyrektora Zespołu Szkól Rolniczych w Kaczkach Średnich. Kolejno głos zabrał Andrzej Sosiński, który przedstawił historię firmy Kubota która istnieje już ponad 120 lat oraz jej statystyki. Następnie dr hab. Stanisław Samborski opowiedział o szczegółach i korzyściach rolnictwa precyzyjnego takich jak uzyskiwanie większych plonów.

reklama

Po krótkiej przerwie na kawę, odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestnicy uznali, że w związku z ciągłą koniecznością zwiększania efektywności, precyzyjne rolnictwo jest nieuniknione w branży rolniczej. Jednak najistotniejsze w całej konferencji jest to, że w Kaczkach Średnich powstała nowoczesna pracownia dedykowana rolnictwu precyzyjnemu, dzięki której uczniowie ZSR będą mogli pozyskać bezcenną wiedzę i doświadczenie, oraz fakt, że Zespół Szkół Rolniczych będzie mógł dostosować ofertę edukacyjną do wymogów współczesnego rynku.

Podobne artykuły

Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w...

Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w ramach...

21-12-2020
Pierwsza pracowania biologiczna w ramach...

Pierwsza pracowania biologiczna w ramach funduszu...

14-12-2020
Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym...

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA...

01-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama