Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

sobota 30 maja 2020

Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

reklama

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Powiatu Tureckiego

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Powiatu Tureckiego - Archiwum Turek.net.pl
Archiwum Turek.net.pl 

Już kolejny rok na terenie Powiatu Tureckiego można korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej - w 2019 roku mieszkańcy mają możliwość uzyskać ją w 7 punktach na terenie Powiatu Tureckiego. Z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatne porady prawne i złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Powiatowy Urząd Pracy w Turku, Urząd Gminy w Przykonie, Urząd Miejski w Dobrej, Urząd Gminy w Kawęczynie, Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie, Urząd Gminy w Brudzewie, Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie - w tych punktach skorzystać można z nieodpłatnej pomocy prawnej. Widzimy więc, że na terenie całego powiatu każdy może znaleźć lokalizację odpowiadającą swojemu miejscu zamieszkania.

reklama

Z dniem 1 stycznia 2019 w życie weszła nowelizacja ustawy poszerzająca zakres pomocy prawnej, za którą nie trzeba płacić. Darmowe porady prawne dla każdego, kto tego potrzebuje - to główne założenie nowelizacji ustawy, pod którą złożył podpis prezydent kraju Andrzej Duda. W punktach będzie można uzyskać pomoc na przykład w dziedzinach prawa cywilnego, prawa karnego, prawa celnego, prawa podatkowego itp. Co ciekawe, nowelizacja wprowadza dwa nowe rodzaje usług takie jak: pomoc obywatelska (z pomocy tej skorzystają głównie osoby zadłużone albo takie, które mają problemy z zakresu różnego rodzaju spraw mieszkaniowych) oraz mediacja (pomoc w nawiązaniu porozumienia. Ma obejmować także mediację rodzinną). Więcej informacji na ten temat można sprawdzić na stronie: https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl

Termin wizyty w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Tureckiego ustalany jest telefonicznie pod nr tel. 63 222 33 03 lub poprzez pocztę elektroniczną: npp@powiat.turek.pl. Szczegółowe informacje na temat punktów nieodpłatnej pomocy prawnej znajdują się na grafice poniżej.

Źródło: Powiat Turecki

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

Nadal możemy wesprzeć druhów z Międzylesia w...

Nadal możemy wesprzeć druhów z Międzylesia w zakupie...

22 maj.
I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani!

I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani!

26 kw.
Pomoc od samorządu Gminy Dobra dla DPS w...

Pomoc od samorządu Gminy Dobra dla DPS w Skęczniewie

24 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama