Rekordowa frekwencja w powiecie tureckim. Ponad 50% na godz. 17.00 !!!

niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w ZSR w Kaczkach Średnich

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w ZSR w Kaczkach Średnich
 

Rok 1919 – to właśnie wtedy powstała umundurowana i uzbrojona organizacja pełniąca funkcje porządkowe oraz antykryminalne nazwana Policją Państwową. Z okazji jej 100-lecia w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbyła się dziś uroczysta akademia, zainicjowana przez społeczność szkoły na czele z dyrektorem, Krzysztofem Świerkiem oraz Komendę Powiatowej Policji w Turku.

„Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odbywa praca funkcjonariusza. Ja jako dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich mam ogromną przyjemność korzystać z ich doświadczenia i współpracy praktycznie każdego dnia pracując z naszą młodzieżą, za co w tym szczególnym dniu, dniu ich jubileuszu pragnę im bardzo serdecznie podziękować. To oni wspierają was w rozwoju, to oni wskazują wam waszą dalszą drogę, to oni bardzo często, mimo to że stanowią tło nauczycieli, wychodzą często na front.” – tymi słowami dyrektor, Krzysztof Świerk zwrócił się do uczniów podczas uroczystości. To właśnie w ZSR jako jedynej szkole w powiecie funkcjonują klasy mundurowe o profilu policyjnym – tym bardziej w obliczu takiej rocznicy dyrektor Świerk wyraził wdzięczność za wsparcie turkowskiej policji.

reklama

Po uroczystych przemówieniach nadeszła pora na akademię w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Rolniczych. Termin „policja” po raz pierwszy pojawił się w starożytności, w postaci greckiego słowa „politeia” – m.in. o takiej ciekawostce mogliśmy dowiedzieć się od występujących, którzy przedstawili zebranym historię policji i różne ciekawe informacje na jej temat, a także złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszom nie tylko poprzez słowa, ale również piosenkę.

Na uroczystość przybyło wielu gości, takich jak: Komendat KPP, Michał Grzelak, Zastępca Burmistrza Miasta Turku ds. społecznych, Jerzy Kurzawa, Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Tureckiego, Sławomir Kosobudzki, Powiatowy Inspektor Weterynarii w Turku, Barbara Skorupska Woźniak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Beata Bartczak, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, Alfred Rajczyk, Major Sylwin Donart z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie, czy Młodszy Brygadier Krzysztof Kubiak z Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

My również składamy serdeczne życzenia wszystkim funkcjonariuszom, zwłaszcza z Komendy Powiatowej Policji w Turku – spokojnej służby oraz satysfakcji płynącej ze spełnionego obowiązku!

JM

Podobne artykuły

Obchody 85. rocznicy śmierci marszałka Józefa...

Obchody 85. rocznicy śmierci marszałka Józefa...

12 maj.
W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

15 kw.
Policjanci z Dobrej planują wzmożone kontrole w...

Policjanci z Dobrej planują wzmożone kontrole w gm....

31 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama