środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Noc Kupały w Skęczniewie

Noc Kupały w Skęczniewie
 

Spotkania integracyjne w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie to juz tradycja. W czwratek 27-go czerwca przez cały dzień trwało kolejne już spotkanie o nazwie "Noc Kupały", na którą przybyli dyrektorzy, opiekunowie i mieszkańcy wielu placówek opiekuńczych z całego regionu. Inicjatywę tradycyjnie wsparli przedstawiciele samorządów, placówek oraz instytucji z terenu powiatu tureckiego. W tym roku w spotkaniu wzięli udział m.in. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Edyta Michalak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Beata Bartczak, Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler,  Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomir Kosobudzki, Kierownik Srodowiskowego Domu Pomocy w Turku i radny Andrzej Fryt, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski, prezesa Banku Spóldzielczego z Malanowa i wiele innych zaangażowanych w pomoc dla DPS i na rzecz rozwoju lokalnej wpólnoty osób. 

-To miejsce, gdzie lubicie przyjeżdżać. Na zaproszenie odpowiedziało nam 22 instytucje, jednostki- zarówno domy pomocy społecznej, jak i środowiskowe domy samopomocy. Myślę, że świadczy to o tym, że jednak miejsce w Skęczniewie jest wyjątkowe, magiczne. Kolejny rok pokazujecie to w tak szerokim wymiarze odpowiadając na nasze zaproszenie – mówiła dyrektor DPS w Skęczniewie Sylwia Kamińska – Tereszkiewicz.

reklama

Do Skęczniewa przybyli goście m.in. ze Skrzynna (woj. Łódzkie), Baszkowa, Kalisza, Konina, Koła, Zagórowa, Skubarczewa, Wrześni, Przetówka, Kobylej Góry, Ostrzeszowa, Strzałkowa, Zimnowody, Marszałkowa, Ślesina, Pęczniewa, Żeronic, Czechowa, Liskowa.

Przy okazji podsumowano projekt Z kulturą za pan brat” - inicjatywa podczas której udało się przeprowadzić szereg warsztatów plastycznych, artystycznych, muzycznych czy warsztaty kulinarne pełne niespodzianek. W ramach właśnie tego projektu wydany został tomik poezji jednego z mieszkańców Aleksandra Obary. W ramach podziękowania za udział w Nocy Kupały uczestnicy otrzymali właśnie tomik pana Aleksandra.

Dyrektor DPS przypomniała również o wielkim sukcesie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, którzy już niebawem wezmą udział w Turnieju Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup.

reklama

Dla uczestników spotkania wystapiły dzieci ze szkoły Podstawowej w Piekarach oraz zespół Allebabki. Piknikowa atmosfera towarzyszyła wszystkim do wieczora, a kulminacją imprezy, podobnie jak w poprzednich latach, było przygotowane ognisko z kiełbaskami.

źródło: Powat Turek

Podobne artykuły

Tuliszków: Biesiada na ludowo z Tulibabkami

Tuliszków: Biesiada na ludowo z Tulibabkami

26-06-2016
Tuliszków: Wianki, kocyk i Tulibabki czyli...

Tuliszków: Wianki, kocyk i Tulibabki czyli "Biesiada...

24-06-2016
Głogowa: Uczcili Noc Świętojańską nucąc pieśni...

Głogowa: Uczcili Noc Świętojańską nucąc pieśni i...

21-06-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama