czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność Inkubatora Kuchennego Fundacji ze Smakiem w Krwonach

Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność Inkubatora Kuchennego Fundacji ze Smakiem w Krwonach
 

W czwartek 8 sierpnia w Krwonach (gm. Brudzew) odbyło się uroczyste uruchomienie Inkubatora Kuchennego Fundacji ze Smakiem. To nowa inicjatywa prężnie działającej od wielu lat na terenie gmin powiatu tureckiego Turkowskiej Unii Rozwoju LGD T.U.R.. Już niebawem każdy zainteresowany będzie mógł zakupić wytwarzane w ramach działalności inkubatora przetwory o tradycyjnej polskiej recepturze.

Umowę utworzenia Inkubatora Kuchennego podpisano w zeszłym roku w Poznaniu  w ramach środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - Leader.  Projekt realizowany jest na terenie Gminy Brudzew w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Krwonach. Wartość dofinansowania to 499 966 zł. Koncepcja Inkubatora Kuchennego zasadza się na udostępnianiu mieszkańcom, rolnikom i małym przedsiębiorstwom pomieszczeń wraz z linią technologiczną do przetwarzania owoców i warzyw oraz wypieku chleba.

reklama

Wraz z utworzeniem Inkubatora Kuchennego do nowego budynku byłej Szkoły Podstawowej w Krwonach przeniosła się także siedziba Turkowskiej Uni Rozwoju LGD-TUR 

Fundacja ze Smakiem powstała w 2006 r. z myślą, by wspierać rozwój obszarów wiejskich. Założycielami byli ówcześni włodarze 6 gmin wiejskich powiatu tureckiego oraz dwóch gmin ościennych – powiatu kolskiego i sieradzkiego. W ramach jej działalności przewidziano wynajem powierzchni, przetwórstwo owoców i warzyw, sprzedaż przetworów m.in. konfitury, powidła, soki, chipsy owocowo-warzywne, sprzedaż przetworów z probiotykami, organizację warsztatów kulinarnych, organizację szkoleń w zakresie zdrowego trybu życia. To wszystko ma zapewnić uruchomiony w budynku starej szkoły podstawowej w Krwonach Inkubator Kuchenny.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz...

Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz zaczarowała...

30 lip.
Koncert

Koncert "Od Nocy do Nocy". Wyjątkowe widowisko...

26 lip.
Były wianki, ognisko a nawet poszukiwania...

Były wianki, ognisko a nawet poszukiwania kwiatu...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama