poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność Inkubatora Kuchennego Fundacji ze Smakiem w Krwonach

Wideo: Uroczyście uruchomiono działalność Inkubatora Kuchennego Fundacji ze Smakiem w Krwonach
 

W czwartek 8 sierpnia w Krwonach (gm. Brudzew) odbyło się uroczyste uruchomienie Inkubatora Kuchennego Fundacji ze Smakiem. To nowa inicjatywa prężnie działającej od wielu lat na terenie gmin powiatu tureckiego Turkowskiej Unii Rozwoju LGD T.U.R.. Już niebawem każdy zainteresowany będzie mógł zakupić wytwarzane w ramach działalności inkubatora przetwory o tradycyjnej polskiej recepturze.

Umowę utworzenia Inkubatora Kuchennego podpisano w zeszłym roku w Poznaniu  w ramach środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - Leader.  Projekt realizowany jest na terenie Gminy Brudzew w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Krwonach. Wartość dofinansowania to 499 966 zł. Koncepcja Inkubatora Kuchennego zasadza się na udostępnianiu mieszkańcom, rolnikom i małym przedsiębiorstwom pomieszczeń wraz z linią technologiczną do przetwarzania owoców i warzyw oraz wypieku chleba.

reklama

Wraz z utworzeniem Inkubatora Kuchennego do nowego budynku byłej Szkoły Podstawowej w Krwonach przeniosła się także siedziba Turkowskiej Uni Rozwoju LGD-TUR 

Fundacja ze Smakiem powstała w 2006 r. z myślą, by wspierać rozwój obszarów wiejskich. Założycielami byli ówcześni włodarze 6 gmin wiejskich powiatu tureckiego oraz dwóch gmin ościennych – powiatu kolskiego i sieradzkiego. W ramach jej działalności przewidziano wynajem powierzchni, przetwórstwo owoców i warzyw, sprzedaż przetworów m.in. konfitury, powidła, soki, chipsy owocowo-warzywne, sprzedaż przetworów z probiotykami, organizację warsztatów kulinarnych, organizację szkoleń w zakresie zdrowego trybu życia. To wszystko ma zapewnić uruchomiony w budynku starej szkoły podstawowej w Krwonach Inkubator Kuchenny.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w...

Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w Wielkopolsce! A umowa na...

10 st.
Turkowska Unia Rozwoju z najlepszą strategią...

Turkowska Unia Rozwoju z najlepszą strategią w Wielkopolsce!

12-12-2023
Szykują się duże zmiany! Kiermasz...

Szykują się duże zmiany! Kiermasz Bożonarodzeniowy LGD T.U.R. w tym...

26-11-2022
Gmina Kawęczyn. Konkurs recytatorski w ŚDS w...

Gmina Kawęczyn. Konkurs recytatorski w ŚDS w Młodzianowie

09-03-2022
Wideo:

Wideo: "Dla takich chwil warto żyć..." czyli mieszkańcy powiatu na...

05-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama