piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nieczyste zagrywki Zarządu Powiatu. Konkurs na dyrektora ZSR bez Świerka?

Nieczyste zagrywki Zarządu Powiatu. Konkurs na dyrektora ZSR bez Świerka? - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. na stronach Starostwa Powiatowego zamieszczona została informacja o rozpoczęciu procedury konkursowej na stanowisko Dyrektora ZSR w Kaczkach Średnich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt pośpiechu, z jakim Zarząd Powiatu takowy konkurs wszczyna. Konkurs ma wyłonić dyrektora, który obejmie stanowisko dopiero z początkiem nowego roku szkolnego czyli 1 września 2020, zatem jakie są faktyczne przesłanki tak wczesnego rozpoczęcia procedury konkursowej? Czy chodzi o uniemożliwienie obecnemu dyrektorowi Świerkowi ubieganie się o ponowny wybór na to stanowisko?

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęcie procedury konkursowej i ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń  w dniu 24 grudnia br. ma sprawić, by Krzysztof Świerk, czyli obecny dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich nie mógł w konkursie wystartować. Jak informuje redakcję Turek.net.pl w nadesłanym oświadczeniu sam zainteresowany, tak ustawiona finalna data zgłaszania kandydatów dyskwalifikuje jego osobę. Wynika to z faktu że dyrektor Świerk zobligowany jest do uzyskania oceny z prowadzenia placówki w Kaczkach Średnich, którą wydaje Wielkopolski Kurator Oświaty. Prośbę o ocenę Świerk wysłał 3 października 2019 roku. Kurator na ocenę ma 3 miesiące, zatem odpowiedź o tym jak przez 4 lata funkcjonowała placówka pod kierownictwem Krzysztofa Świerka wpłynie do zainteresowanego dopiero 8 stycznia 2020, już po terminie zgłaszania kandydatów w nowym konkursie. Znając obecną napiętą sytuację na linii Starostwo – dyrektor Świerk można mniemać, że ustalenie tak wczesnego terminu zamknięcia zgłaszania kandydatów w konkursie jest zamierzeniem celowym ze strony Zarządu Powiatu, mającym na celu po prostu odstawienie obecnego dyrektora na boczny tor.

reklama

To źle, gdy polityka bierze górę w sprawach, gdzie przedsiębiorczość, aktywność i szeroko widoczne zaangażowanie powinny być priorytetami przy wyborze osoby na tak ważne stanowisko. Od 4 lat obserwujemy rozkwit Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Po wielu latach stagnacji w tej placówce możemy obserwować, jak ciężka praca sprawia, że w zaledwie kilka lat szkoła w Kaczkach stała się cenioną w całym kraju. Pozostałe szkoły mogą pozazdrościć ilości udanych projektów, rozbudowy zaplecza dydaktycznego, mnogości imprez i wydarzeń realizowanych przez ZSR. Nie miałoby to miejsca, gdyby nie dobry zarządca z pomysłem i chęcią do działania. Jeżeli Zarząd Powiatu tego nie widzi, to należy tylko współczuć krótkowzroczności. 

Całość oświadczenia Krzysztofa Świerka nadesłanego do redakcji publikujemy poniżej.

MS

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Nieczyste zagrywki Zarządu Powiatu. Konkurs na dyrektora ZSR bez Świerka? - Oświadczenie Krzysztofa Świerka dotyczące konkursu na dyrektora ZSR

Podobne artykuły

Misie lubią pomagać i wygrywać! Powiatowy...

Misie lubią pomagać i wygrywać! Powiatowy konkurs...

z wczoraj
Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

29 list.
Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

28 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama