wtorek 26 stycznia 2021

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

Nieczyste zagrywki Zarządu Powiatu. Konkurs na dyrektora ZSR bez Świerka?

Nieczyste zagrywki Zarządu Powiatu. Konkurs na dyrektora ZSR bez Świerka? - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. na stronach Starostwa Powiatowego zamieszczona została informacja o rozpoczęciu procedury konkursowej na stanowisko Dyrektora ZSR w Kaczkach Średnich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt pośpiechu, z jakim Zarząd Powiatu takowy konkurs wszczyna. Konkurs ma wyłonić dyrektora, który obejmie stanowisko dopiero z początkiem nowego roku szkolnego czyli 1 września 2020, zatem jakie są faktyczne przesłanki tak wczesnego rozpoczęcia procedury konkursowej? Czy chodzi o uniemożliwienie obecnemu dyrektorowi Świerkowi ubieganie się o ponowny wybór na to stanowisko?

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęcie procedury konkursowej i ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń  w dniu 24 grudnia br. ma sprawić, by Krzysztof Świerk, czyli obecny dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich nie mógł w konkursie wystartować. Jak informuje redakcję Turek.net.pl w nadesłanym oświadczeniu sam zainteresowany, tak ustawiona finalna data zgłaszania kandydatów dyskwalifikuje jego osobę. Wynika to z faktu że dyrektor Świerk zobligowany jest do uzyskania oceny z prowadzenia placówki w Kaczkach Średnich, którą wydaje Wielkopolski Kurator Oświaty. Prośbę o ocenę Świerk wysłał 3 października 2019 roku. Kurator na ocenę ma 3 miesiące, zatem odpowiedź o tym jak przez 4 lata funkcjonowała placówka pod kierownictwem Krzysztofa Świerka wpłynie do zainteresowanego dopiero 8 stycznia 2020, już po terminie zgłaszania kandydatów w nowym konkursie. Znając obecną napiętą sytuację na linii Starostwo – dyrektor Świerk można mniemać, że ustalenie tak wczesnego terminu zamknięcia zgłaszania kandydatów w konkursie jest zamierzeniem celowym ze strony Zarządu Powiatu, mającym na celu po prostu odstawienie obecnego dyrektora na boczny tor.

reklama

To źle, gdy polityka bierze górę w sprawach, gdzie przedsiębiorczość, aktywność i szeroko widoczne zaangażowanie powinny być priorytetami przy wyborze osoby na tak ważne stanowisko. Od 4 lat obserwujemy rozkwit Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Po wielu latach stagnacji w tej placówce możemy obserwować, jak ciężka praca sprawia, że w zaledwie kilka lat szkoła w Kaczkach stała się cenioną w całym kraju. Pozostałe szkoły mogą pozazdrościć ilości udanych projektów, rozbudowy zaplecza dydaktycznego, mnogości imprez i wydarzeń realizowanych przez ZSR. Nie miałoby to miejsca, gdyby nie dobry zarządca z pomysłem i chęcią do działania. Jeżeli Zarząd Powiatu tego nie widzi, to należy tylko współczuć krótkowzroczności. 

Całość oświadczenia Krzysztofa Świerka nadesłanego do redakcji publikujemy poniżej.

MS

Nieczyste zagrywki Zarządu Powiatu. Konkurs na dyrektora ZSR bez Świerka? - Oświadczenie Krzysztofa Świerka dotyczące konkursu na dyrektora ZSR

Podobne artykuły

Podziękowania Starosty dla Dyrektor i załogi...

Podziękowania Starosty dla Dyrektor i załogi DPS w...

z dzisiaj
Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji...

Apel Starosty Tureckiego w sprawie akcji #SzczepimySię

14 st.
Wideo: Ulica Zdrojki Lewe oficjalnie oddana do...

Wideo: Ulica Zdrojki Lewe oficjalnie oddana do...

04-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama