czwartek 02 kwietnia 2020

Franciszka, Malwiny, Władysława

reklama

Srebrne i Złote Gody w Brudzewie.

Srebrne i Złote Gody w Brudzewie. - Foto: UG Brudzew
Foto: UG Brudzew 

Jeszcze przed sylwestrem w gminie Brudzew odznaczono 19 par, które przysięgę małżeńską składali przed 50 i 25-laty. Jubilatom w uroczystości towarzyszyli rodzina, przyjaciele, a także księża, wójt Cezary Krasowski oraz wielu innych zaproszonych gości.

Sobotnią (28 grudnia) uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Brudzewie, podczas której małżeństwa odnowiły ślubną przysięgę. Po nabożeństwie liczni goście zebrali się w Domu Weselnym „Jola” w Kolnicy, gdzie jubilatów powitali: Cezary Krasowski, wójt Gminy Brudzew wraz z Niną Kropidłowską, dyrektor miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury.

reklama

W pierwszej kolejności „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali Jubilaci obchodzący Złote Gody: Helena i Leszek Augustyniakowie z Chrząblic, Halina i Józef Drabinowie z Krwon, Czesława i Eugeniusz Łopatowie z Bierzma, Helena i Józef Medyccy z Koźmina, Aneta i Bogumił Mrukowie z Koźmina, Danuta i Henryk Tomczykowie z Tarnowy oraz Halina i Władysław Wilczyńscy z Janiszewa.

Małżeństwa świętujące Srebrne Gody otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Jubileusz 25-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Wioletta i Włodzimierz Buczyńscy z Izabelina, Małgorzata i Jacek Ciesielscy z Brudzewa, Mirosława i Piotr Cieślakowie z Krwon, Katarzyna i Roman Dopierałowie z Janiszewa, Ewa i Krzysztof Dopierałowie z Brudzewa, Elżbieta i Jarosław Kaźmierczakowie z Olimpii, Urszula i Piotr Kowalczykowie z Brudzynia, Beata i Sławomir Kusterowie z Bratuszyna, Joanna i Jacek Siekaczowie z Brudzewa, Dorota i Piotr Siurdygowie z Galewa oraz Halina i Arkadiusz Szymczakowie z Brudzewa.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, które przedstawiły nowoczesną wersję znanej bajki „Kopciuszek”. Nie zabrakło poczęstunku oraz tradycyjnego „Sto lat” przy lampce szampana.

Podobne artykuły

Obchody 75. rocznicy wyzwolenia Turku spod...

Obchody 75. rocznicy wyzwolenia Turku spod okupacji.

22 st.
80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

28-09-2019
Rusza IV edycja programu BohaterON - wyślij...

Rusza IV edycja programu BohaterON - wyślij swoją...

29-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama