czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Srebrne i Złote Gody w Brudzewie.

Srebrne i Złote Gody w Brudzewie. - Foto: UG Brudzew
Foto: UG Brudzew 

Jeszcze przed sylwestrem w gminie Brudzew odznaczono 19 par, które przysięgę małżeńską składali przed 50 i 25-laty. Jubilatom w uroczystości towarzyszyli rodzina, przyjaciele, a także księża, wójt Cezary Krasowski oraz wielu innych zaproszonych gości.

Sobotnią (28 grudnia) uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Brudzewie, podczas której małżeństwa odnowiły ślubną przysięgę. Po nabożeństwie liczni goście zebrali się w Domu Weselnym „Jola” w Kolnicy, gdzie jubilatów powitali: Cezary Krasowski, wójt Gminy Brudzew wraz z Niną Kropidłowską, dyrektor miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury.

reklama

W pierwszej kolejności „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali Jubilaci obchodzący Złote Gody: Helena i Leszek Augustyniakowie z Chrząblic, Halina i Józef Drabinowie z Krwon, Czesława i Eugeniusz Łopatowie z Bierzma, Helena i Józef Medyccy z Koźmina, Aneta i Bogumił Mrukowie z Koźmina, Danuta i Henryk Tomczykowie z Tarnowy oraz Halina i Władysław Wilczyńscy z Janiszewa.

Małżeństwa świętujące Srebrne Gody otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Jubileusz 25-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Wioletta i Włodzimierz Buczyńscy z Izabelina, Małgorzata i Jacek Ciesielscy z Brudzewa, Mirosława i Piotr Cieślakowie z Krwon, Katarzyna i Roman Dopierałowie z Janiszewa, Ewa i Krzysztof Dopierałowie z Brudzewa, Elżbieta i Jarosław Kaźmierczakowie z Olimpii, Urszula i Piotr Kowalczykowie z Brudzynia, Beata i Sławomir Kusterowie z Bratuszyna, Joanna i Jacek Siekaczowie z Brudzewa, Dorota i Piotr Siurdygowie z Galewa oraz Halina i Arkadiusz Szymczakowie z Brudzewa.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, które przedstawiły nowoczesną wersję znanej bajki „Kopciuszek”. Nie zabrakło poczęstunku oraz tradycyjnego „Sto lat” przy lampce szampana.

Podobne artykuły

Powiat Tureckim oddał cześć ofiarom napaści...

Powiat Tureckim oddał cześć ofiarom napaści ZSRR na...

19 wrz.
Władysławów: 81. rocznica sowieckiej agresji na...

Władysławów: 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

18 wrz.
Obchody 85. rocznicy śmierci marszałka Józefa...

Obchody 85. rocznicy śmierci marszałka Józefa...

12 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama