czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie - fot. OSP Brudzew
fot. OSP Brudzew 

W minioną sobotę obradowało walne zebranie tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Po sprawozdaniach Zarząd jednostki jednogłośnie otrzymał absolutorium. Strażacy stawiają sobie ambitne cele na 2020 rok. W tle 100-lecie istnienia ich Orkiestry.

22 lutego w remizie w Brudzewie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Brudzew. Wzięli w nim udział m.in. Cezary Krasowski – Wójt Gminy Brudzew wraz ze swoim zastępcą Pawłem Jacaszkiem i sekretarzem gminy Tomaszem Józefowiczem, dh Władysław Karski – wicestarosta turecki i sekretarz ZOP ZOSP RP w Turku oraz dh Romuald Rumiejowski – prezes ZOG ZOSP RP w Brudzewie wraz z jego członkami. 

reklama

Zebranie otworzył prezes OSP Brudzew dh Rafał Trząsowski, który powitał wszystkich przybyłych, a następnie prowadzenie obrad przejął dh Daniel Kusz. Zarówno prezes, naczelnik dh Zbigniew Synenko i skarbnik dh Maciej Rosiak przedstawili zebranym swoje sprawozdania. Wszystko to zostało zobrazowane w przygotowanej i przedstawionej przez kronikarza jednostki dh. Mateusza Kaszyńskiego prezentacji multimedialnej. 

W 2019 roku jednostka uczestniczyła w 51 działaniach ratowniczych. Brała czynny udział w wydarzeniach odbywających się na terenie gminy, gdzie wystawiała swój poczet sztandarowy, m. in. w święcie Konstytucji 3. Maja czy Dniu Niepodległości. Druhowie zabezpieczali także takie imprezy jak rajd PTTK „O uśmiech dziecka” oraz gminne dożynki w Kolnicy. 

Głównym celem jednostki na 2020 rok jest pozyskanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpi wysłużonego Jelcza. Rada Gminy Brudzew na ten cel zabezpieczyła już 450 tys. zł. Druhowie mają nadzieje, że uda się pozyskać drugą część sumy potrzebnej do jego zakupu. W planach jest także remont dachu strażnicy oraz organizacja jubileuszu 100-lecia istnienia Orkiestry Dętej OSP Brudzew. 

reklama

Po przedstawieniu sprawozdań i planów na kolejny rok działalności walne udzieliło Zarządowi absolutorium. W dalszej części uroczystości dh. Karolowi Kubankowi przyznano tytuł Strażaka Roku OSP Brudzew oraz wręczono pamiątkowe podziękowania wszystkim, który przez cały rok wspierali OSP Brudzew. Całość umilił występ Orkiestry Dętej. 

Źródło/foto: OSP Brudzew   

Podobne artykuły

Kolejne wiadomość o ładunku z bronią...

Kolejne wiadomość o ładunku z bronią biologiczną. Ty...

z wczoraj
Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
Kolejne wozy ratowniczo-gaśnicze dla jednostek...

Kolejne wozy ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama