piątek 18 września 2020

Ireny, Irminy, Stanisława

reklama

Kolejne zaostrzenie kwarantanny w Polsce

Kolejne zaostrzenie kwarantanny w Polsce
 

Premier RP, Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji poinformował o zaostrzeniu kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa. Zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się, zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób i nie tylko.

Ilość potwierdzonych zakażeń w kraju z dnia na dzień rośnie. Aby powstrzymać epidemię koronawirusa wprowadzone są kolejne obostrzenia. Od jutra (25 marca 2020) obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się z wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu związanym z pandemią oraz załatwiania spraw niezbędnych, np. robienia zakupów spożywczych. Obostrzenia dotyczą również transportu publicznego. W pociągach i autobusach zajętych może być jedynie połowa dostępnych miejsc siedzących. 

reklama

Nowe przepisy zakazują rozmaitych spotkań, imprez czy zebrań powyżej dwóch osób - nie dotyczy to jednak członków rodziny. Wprowadzony zostaje także zakaz imprez i zgromadzeń powyżej dwóch osób. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie rodziny. Podczas Mszy Świętej czy innym obrzędzie kościelnym będzie mogło uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Liczba ta nie obejmuje księży, którzy odprawiają mszę. Ministerstwo zachęca do uczestnictwa w obrzędach religijnych poprzez telewizję, radio czy internet.

Źródło: gov.pl/koronawirus

 

reklama

 

Podobne artykuły

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych...

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem...

16 wrz.
Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

16 wrz.
Trzy nowe pozytywne wyniki na SARS-CoV-2 u...

Trzy nowe pozytywne wyniki na SARS-CoV-2 u...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama