Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

poniedziałek 25 maja 2020

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Zaostrzenie ograniczeń w Polsce w obliczu pandemii

Zaostrzenie ograniczeń w Polsce w obliczu pandemii
 

Na chwilę obecną (31.03 godz. 14:50) w Polsce mamy stwierdzonych 2215 przypadków zarażenia koronawirusem - niestety według Ministra Zdrowia w najbliższych dniach ta liczba zacznie gwałtownie rosnąć. Aby powstrzymać na tyle, ile to możliwe rozwój pandemii wprowadzono kolejne ograniczenia takie jak ograniczenie liczby klientów w sklepach czy zakaz wychodzenia osób niepełnoletnich bez opieki dorosłego.

Od jutra, 1 kwietnia, dokładnie od północy obowiązywać nas będą nowe obostrzenia. Jednym z nich jest ograniczenie w liczbie klientów w sklepach, na targach oraz na poczcie. Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego mogą wejść maksymalnie po trzy osoby na jedną kasę. Warto dodać, że liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne. W przypadku targowisk obowiązuje maksymalna ilość klientów w liczbie trzech na jeden punkt handlowy. Na terenie poczty mogą przebywać po dwie osoby na jedno okienko pocztowe.

reklama

Warto zapamiętać, iż w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. Od czwartku, 2 kwietnia wszyscy klienci mają obowiązek robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. W weekendy sklepy budowlane będą zamknięte.

Hotele i inne miejsca noclegowe zostają zamknięte - mogą funkcjonować tylko wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji lub personel medyczny. Hotele pozostają otwarte także dla osób w delegacji, korzystających z usług w ramach obowiązków służbowych. Osoby, które przebywają w hotelach w momencie wejścia w życie nowych przepisów, a nie dotyczą ich wspomniane wcześniej wyjątki muszą się wykwaterować do 2 kwietnia br.

Od jutra zamknięte zostają wszystkie salony fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu itp. Co ważne, wizyty w domach nie wchodzą w grę - realizowanie tych usług poza salonami jest zakazane. Zawieszone zostaje też wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży (wyjątkiem sytuacje, w których rehabilitacja jest wymagana poprzez stan pacjenta).

reklama

Na koniec ważna informacja dla niepełnoletnich czytelników. Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji możemy przeczytać: "Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy." Ograniczenia dla wszystkich w przemieszczaniu się obowiązują nadal. Wprowadzony zostaje obowiązek co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Nie dotyczy to rodziców z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Jak długo obowiązywać będą nowe obostrzenia? Na pewno dwa tygodnie, jednak bardzo możliwe, że zostanie to przedłużone. 

Źródło: gov.pl/koronawirus (tam możemy także więcej dowiedzieć się na temat wprowadzonych ograniczeń)

Podobne artykuły

Kolejne dary dla Ratowników Pogotowia....

Kolejne dary dla Ratowników Pogotowia....

z wczoraj
Badania na obecność wirusa COVID-19 w Domu...

Badania na obecność wirusa COVID-19 w Domu Pomocy...

21 maj.
Stan zagrożenia COVID-19 w powiecie na dzień...

Stan zagrożenia COVID-19 w powiecie na dzień 21.05....

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama