czwartek 26 listopada 2020

Leona, Leonarda, Lesławy

reklama

Druhowie z gminy Władysławów uczcili swojego patrona

Druhowie z gminy Władysławów uczcili swojego patrona - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Św. Florian, żołnierz i męczennik, jest czczony w całej Polsce głównie jako patron podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów oraz patron strażaków. W dniu swojego patrona, 4 maja, Druhowie z gminy Władysławów zebrali się na wspólnej modlitwie i złożyli kwiaty przed figurą znajdującą się przed strażnicą OSP we Władysławowie.

Historia św. Floriana jako patrona strażaków ma swoje źródło w XVI w., kiedy pożar strawił tę część Krakowa, w której znajduje się dzielnica Kleparz. Ocalała jedynie wystawiona na Kleparzu okazała świątynia, właśnie z relikwiami św. Floriana. Jego wspomnienie liturgiczne obchodzimy 4 maja.

reklama

Tego dnia w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Russocicach odprawiono Mszę Świętą w intencji strażaków, której przewodniczył proboszcz, ks. kan. Sławomir Świerad Petkke. We wspólnej modlitwie wraz z Druhami uczestniczyły: Wójt Gminy Elżbieta Klanowska i Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak. Po Eucharystii złożono symboliczną wiązankę kwiatów przed figurą św. Floriana, po czym odczytano nadesłane listy z życzeniami.

źródłu: UG Władysławów

Podobne artykuły

Odszedł Kazimierz Smoliński - najstarszy druh...

Odszedł Kazimierz Smoliński - najstarszy druh OSP...

19 list.
Walczyli o puchar Wójta Gminy Władysławów

Walczyli o puchar Wójta Gminy Władysławów

29 wrz.
Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z...

Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z Wyszyny...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama