Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest 45% Pomagamy!!!

wtorek 26 maja 2020

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Reakcja Powiatu Tureckiego na informację dot. zwolnień grupowych w kopalni ?Adamów?

Reakcja Powiatu Tureckiego na informację dot. zwolnień grupowych w kopalni ?Adamów?
 

Informacje zamieszczone przez Zarząd Zespołu Elektrowni PAK SA („Spółka”) oraz doniesienia medialne o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w PAK KWB Adamów SA oraz PAK Górnictwo Sp. z o.o., spowodowały, że Starosta Turecki mocno zaniepokojony zaistniałą sytuacją w dniu 19.05.br. spotkał się  z Posłem na Sejm RP Ryszardem Bartosikiem, Radnym Sejmiku Woj. Wlkp. Krzysztofem Sobczakiem, Wicestarostą Władysławem Karskim oraz Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Turku p. Beatą Bartczak, celem omówienia aktualnej sytuacji na rynku pracy w Powiecie Tureckim oraz wypracowania planu właściwych działań zmierzających do objęcie wsparciem pracowników dotkniętych zwolnieniami grupowymi.

Szczególnie niepokoi fakt, że nie są już aktualne obietnice Zarządu ZE PAK SA dot. dofinansowania ww. spółek na kwotę blisko 300 mln zł., jak również  plany rozwojowe Spółki związane ze staraniami i uzyskaniem przedłużenia koncesji na eksploatację złoża „Adamów”.

reklama

Starosta Turecki Dariusz Kałużny ma głęboką nadzieję, że planowane konsultacje z organizacjami związkowymi wpłyną na zmianę decyzji.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK...

Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK zwalnia...

18 maj.
Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili...

Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili dzień...

3 maj.
Komunikat Starosty Tureckiego w sprawie...

Komunikat Starosty Tureckiego w sprawie zagrożenia...

18 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama