sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

#Hot16challenge2 w wykonaniu Scholi Ichtis

#Hot16challenge2 w wykonaniu Scholi Ichtis
 

Rymy częstochowskie w ramach #hot16challenge2? Czemu nie! Wczoraj w sieci ukazał się rapowy debiut Scholi Ichtis, a wszystko po to, by jeszcze bardziej pomóc polskiej służbie zdrowia. Posłuchajcie koniecznie!

#Hot16challenge2 to kontynuuacja akcji #hot16challenge z 2014 - wyzwanie polega na nagraniu materiału wideo, w którym artysta wykonuje tak zwaną "szesnastkę", czyli 16 wersów pod dowolny beat (podkład muzyczny najczęściej spotykany wśród utworów hip-hopowych), a następnie nominuje innych wykonawców. Różnica między edycjami jest m.in. taka, że w tym roku do akcji włączyli się nie tylko raperzy, lecz także artyści różnego pokroju, a nawet osoby niezwiązane z branżą muzyczną. Najważniejsza jest jednak pomoc dla szpitali poprzez wpłaty na http://siepomaga.pl/hot16challenge.

reklama

Do akcji dołączyła się także Schola Ichtis, diakonia muzyczna działająca prężnie od 6 lat. Członkinie zespołu: Magdalena Guziak, Justyna Janas, Sylwia Kostrzewa, Sara Zając co roku zajmują się oprawą muzyczną w zielonej grupie tureckiej podczas pielgrzymki pieszej na Jasną Górę zielonej. Dziewczyny nagrały swoją szesnastkę w odpowiedzi na nominację kleryków Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Jak przebiegła praca nad realizacją utworu i jaki jest jego przekaz? -Po otrzymaniu wyzwania bez zastanowienia powiedziałyśmy sobie "tak"! Tekst powstał z myślą o pielgrzymce, a ściślej o pielgrzymce z Turku, która co roku wyrusza 8 sierpnia do Tronu Naszej Matki. Ze względu na niesprzyjające okoliczności tegoroczne chciałam, żeby ten tekst dał nadzieję i poczucie, że pielgrzymami jesteśmy każdego dnia, bez względu na sytuację. Nasza pielgrzymka to jedność. To wspaniali ludzie - jesteśmy dla siebie jak rodzina. Każdy ma tam swoje określone zadanie, które wypełnia z troski o drugiego człowieka. I tak też jest w tekście, nawet personalnie zaznaczone melodie ułożyła Sara. Wzięła tu pod uwagę najbardziej znaną i lubianą przez pielgrzymów z Turku pieśń "Kocham, więc nie muszę się bać". I takie jest też przesłanie... Kochając zapominamy o strachu, który plącze się pod nogami każdego dnia. Tylko miłość i jedność może nas znów odrodzić na nowo i skłonić do działania - mówi nam Justyna Janas, autorka tekstu wyjątkowej szesnastki.

Dziewczyny zachęcają do wpłat na rzecz polskiej służby zdrowia, przekazując nam swoją pozytywną energię - koniecznie zapoznajcie się z nagraniem! 

JM

#Hot16challenge2 w wykonaniu Scholi Ichtis

Podobne artykuły

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19 lip.
Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

5 lip.
Trzy dni szczepień bez konieczności...

Trzy dni szczepień bez konieczności rejestracji....

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama