Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii prezydenckiej. Ludowcy za obniżeniem stawek VAT.

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii prezydenckiej. Ludowcy za obniżeniem stawek VAT.
 

We wtorek 23 czerwca na placu Wojska Polskiego w Turku członkowie lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego wraz z posłem na sejm RP Jackiem Tomczakiem, przedstawili propozycje ustawodawcze związane z obniżeniem stawki VAT. 

Wśród zgromadzonych na turkowskim rynku byli m.in. lider powiatowych struktur PSL Mariusz Seńko, poseł Jacek Tomczak, burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler a także radni i członkowie PSL. Spotkanie ludowców było także okazją do apelu o poparcie w nadchodzących wyborach prezydenckich dla Władysława Kosianiak-Kamysza.  Obszerna relacja ze spotkania w naszym materiale wideo.

reklama

- Obniżenie stawek VAT ma na celu obniżenie ciężaru podatkowego nałożonego na obywateli, a dzięki temu skompensowanie strat, jakie ponieśli Polacy w związku z decyzją rządu o „ zamknięciu gospodarki” podyktowaną pandemią choroby COVID-19. Straty wynikające z decyzji rządu o „zamknięciu gospodarki” dotyczą ogółu obywateli. Dlatego obniżenie podatku VAT,, który w ekonomicznym sensie płacą wszyscy Polacy, jest najlepszym z możliwych instrumentów, jakie może zastosować rząd by obniżyć obciążenie podatkowe  ogółu obywateli. Obniżka VAT musi mieć charakter radykalny. Innymi Słowy działanie to musi być proporcjonalne do ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej jakie rząd ustanowił „zamykając gospodarkę” - czytamy w oświadczeniu uzasadniającym złożony projekt ustawy przez PSL.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Jak radny Seńko próbuje w opozycję, a Starosta...

Jak radny Seńko próbuje w opozycję, a Starosta...

1 wrz.
O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela...

Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela w...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama