czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii prezydenckiej. Ludowcy za obniżeniem stawek VAT.

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii prezydenckiej. Ludowcy za obniżeniem stawek VAT.
 

We wtorek 23 czerwca na placu Wojska Polskiego w Turku członkowie lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego wraz z posłem na sejm RP Jackiem Tomczakiem, przedstawili propozycje ustawodawcze związane z obniżeniem stawki VAT. 

Wśród zgromadzonych na turkowskim rynku byli m.in. lider powiatowych struktur PSL Mariusz Seńko, poseł Jacek Tomczak, burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler a także radni i członkowie PSL. Spotkanie ludowców było także okazją do apelu o poparcie w nadchodzących wyborach prezydenckich dla Władysława Kosianiak-Kamysza.  Obszerna relacja ze spotkania w naszym materiale wideo.

reklama

- Obniżenie stawek VAT ma na celu obniżenie ciężaru podatkowego nałożonego na obywateli, a dzięki temu skompensowanie strat, jakie ponieśli Polacy w związku z decyzją rządu o „ zamknięciu gospodarki” podyktowaną pandemią choroby COVID-19. Straty wynikające z decyzji rządu o „zamknięciu gospodarki” dotyczą ogółu obywateli. Dlatego obniżenie podatku VAT,, który w ekonomicznym sensie płacą wszyscy Polacy, jest najlepszym z możliwych instrumentów, jakie może zastosować rząd by obniżyć obciążenie podatkowe  ogółu obywateli. Obniżka VAT musi mieć charakter radykalny. Innymi Słowy działanie to musi być proporcjonalne do ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej jakie rząd ustanowił „zamykając gospodarkę” - czytamy w oświadczeniu uzasadniającym złożony projekt ustawy przez PSL.

Podobne artykuły

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w...

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w powiecie....

13 lip.
Oficjalna frekwencja w II turze wyborów. Gm....

Oficjalna frekwencja w II turze wyborów. Gm....

13 lip.
Kolejna rekordowa frekwencja w powiecie...

Kolejna rekordowa frekwencja w powiecie tureckim....

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama