piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu w sprawie ogniska koronawirusa w Sun Garden

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu w sprawie ogniska koronawirusa w Sun Garden
 

We wtorek, 30 czerwca w Urzędzie Gminy Malanów zorganizowano konferencję, której głównym tematem była obecna sytuacja związana z ogniskiem koronawirusa w firmie Sun Garden. Jak zapewniają przedstawiciele władz, powstałe miasteczko wymazowe działa sprawnie. Tylko w dniu jego uruchomienia, czyli dziś, zebrano ponad 1000 wymazów od pracowników.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapewnił, że cała akcja przebiega bardzo sprawnie, chwaląc tym samym żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej odpowiedzialnych za jej przebieg. – Dzisiaj w Malanowie to 13. lokalizacja, jeśli chodzi o drive-thru w Wielkopolsce – podał wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

reklama

Uczestnicząca w konferencji Jadwiga Kuczma-Napierała, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przytoczyła dane, z których wynika, że w powiecie tureckim liczba obrazująca ryzyko zakażenia koronawirusem wynosi zaledwie 0,34, a więc jedna osoba zakaża 0,34 innej osoby. Dla całej Wielkopolski współczynnik ten wynosi 0,84.

Wszyscy pracownicy Sun Garden zostaną przebadani do końca tygodnia, natomiast od poniedziałku, 6 lipca aż do środy, 8 lipca badani będą wszyscy chętni mieszkańcy Malanowa i całego powiatu tureckiego. Wcześniej należy zarejestrować się telefonicznie (rejestracja od 1 lipca pod nr tel. 61 65 68 075). Do pobrania wymazu należy zgłosić się w maseczce i rękawicach, posiadać przy sobie dowód osobisty i znać swój numer telefonu. Osoby bez objawów powinny zrobić to „ na pieszo", a te, które mają niepokojące objawy – mogą podjechać samochodem.

Poniżej obszerne fragmenty konferencji oraz miasteczko pobierania wymazów przy Sun Garden.

fot. Turek.net.pl2
fot. Turek.net.pl3
fot. Turek.net.pl4
fot. Turek.net.pl5

Podobne artykuły

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

5 paźd.
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.
Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

03-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama