piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne 13 nowych zakażeń w powiecie. W Sun Garden dezynfekcja całego zakładu.

Kolejne 13 nowych zakażeń w powiecie. W Sun Garden dezynfekcja całego zakładu.
 

Według opublikowanej dziś, tj. 5 lipca 2020 roku aktualizacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na temat stanu zagrożenia COVID-19 zarejestrowano 35  nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych są mieszkańcy powiatu tureckiego.

Na dzień 5 lipca br. WUW potwierdza 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce, w tym 13 przypadków dotyczy mieszkańców naszego powiatu. To prawdopodobnie ostatnie osoby z grupy pracowników firmy Sun Garden z Malanowa, których testy zakończyły się w zeszły piątek. Od poniedziałku czyli 6 lipca testy będą przeprowadzane wśród chętnych mieszkańców powiatu tureckiego.

reklama

Z raportu WUW dowiadujemy się, że dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 wykazano u pięciu kobiet i ośmiu  mężczyzn w przedziale wiekowym od 19 do 59 lat. Łącznie na dziś tj. 5 lipca br. w powiecie tureckim potwierdzona jest liczba 124 chorych osób. Jedynie 47 letni mężczyzna jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie, pozostałe osoby z potwierdzonym dziś zakażeniem pozostają w izolacji domowej.

Wg informacji jakie dotarły do naszej redakcji w dniu wczorajszym tj 4 lipca, na terenie całej firmy Sun Garden w Malanowie od soboty trwa dezynfekcja. Produkcja w zakładzie została wstrzymana na czas dezynfekcji. Operacja potrwa najprawdopodobniej do poniedziałku 6 lipca.

W dniach od 3 lipca kiedy uruchomione zostało miasteczko wymazowe przy zakładzie w Malanowie, przebadano ponad 2300 osób czyli wszystkich pracowników Sun Garden. Sanepid w Turku informuje iż tylko te osoby, które miały wynik pozytywny na SARS-CoV-2 otrzymują o tym powiadomienie. PSSE w Turku uspokaja tym samym, że brak powiadomienia o wyniku testu oznacza że osoba jest zdrowa. 

Sytuacja na terenie powiatu tureckiego w dniu 04.07.2020r. Wg PSSE Turek związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 : 
- Liczba osób objętych kwarantanną: 306
- Liczba osób hospitalizowanych: 10
- Liczba osób objętych izolacją domową: 75
- Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem: 111
- Liczba osób wyleczonych: 8
- Liczba zgonów: 1

reklama

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2942 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 178 osób zmarło, a 2099 wyzdrowiało. 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Kolejne 13 nowych zakażeń w powiecie. W Sun Garden dezynfekcja całego zakładu.

Podobne artykuły

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

5 paźd.
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.
Znaczny wzrost pozytywnych wyników na...

Znaczny wzrost pozytywnych wyników na SARS-CoV-2...

25-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama