wtorek 01 grudnia 2020

Blanki, Edmunda, Eligiusza

reklama

Stowarzyszenie "Koniczynka" na lekcji historii w Murowanej Goślinie

Stowarzyszenie
 

W nadzwyczajnej artystycznej uczcie wzięli udział mieszkańcy Gminy Władysławów. Otóż w dniu 28 sierpnia 2020r. w ramach projektu „Historyczny Mural - 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy wraz z działaniami patriotyczno – edukacyjnymi” 54 mieszkańców powiatu tureckiego pojechało do urokliwego miasteczka - Murowanej Gośliny, aby tam stać się uczestnikiem wielkiego historycznego przedstawienia opowiadającego o dziejach narodu polskiego.

„Orzeł i Krzyż. Wielkie Zwycięstwa” to spektakularne show prezentujące najdonośniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Jednak niezwykłość tego widowiska podkreśla sposób ilustrowania wydarzeń, a mianowicie na terenie 44.000 m2 niemal 200 aktorów wciela się w historyczne postacie. Można z bliska zobaczyć rekonstrukcje fragmentów bitew polskiej husarii, powstawanie państwa polskiego, a także odzyskanie niepodległości, czy powstawanie „Solidarności”. Wszystkie te piękne sceny okraszone są wzruszającą muzyką, a także efektami specjalnymi.

reklama

W efekcie odbiór przedstawianych wydarzeń trafia wprost do serc widzów. Taki sposób prezentacji dziejów ojczyzny zapada w pamięć i trafia do serc odbiorców, budując jednocześnie więzi społeczne i narodowe. Wzruszająca i piękna opowieść sprawiła, że każdy z nas poczuł dumę z bycia Polakiem. Wydarzenie pozostanie na długu w pamięci uczestników wyjazdu.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Członkowie Stowarzyszenia Koniczynka zwiedzali...

Członkowie Stowarzyszenia Koniczynka zwiedzali...

19 sierp.

"Cuda, wianki..." u władysławowskiej Koniczynki

17-07-2019
Kalejdoskop polskich pieśni i tańców

Kalejdoskop polskich pieśni i tańców

24-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama