piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów
 

Informacja z przebiegu wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2020 roku była jednym z najważniejszych punktów piątkowej, 25 września 2020 r., sesji Rady Gminy Władysławów. Radni rozpatrywali także uchwały dotyczące m.in. zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Dochody zostały zrealizowane w wysokos?ci 22 243 715,72 zł, zaś wydatki zrealizowano w kwocie 19 947 162,69 zł. Zobowia?zania ogółem na koniec pierwszego półrocza 2020 r. z tytułu zacia?gnie?tych kredytów wynosiły 1 753 000,06 zł. Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu wyraziła pozytywną opinię odnośnie realizacji budżetu w pierwszym półroczu. Dane dotyczące sprawozdania z wykonania budżetu przedstawiła zebranym Skarbnik Gminy Marzena Ressel. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska wskazała natomiast, że poziom realizacji wydatków w wysokości 48% związany jest z tym, że główna ich część przypada na drugie półrocze. ,,Zadowalające dla nas jest to, że gdy tworzyliśmy budżet na rok 2020 wydatki majątkowe stanowiły kwotę zaledwie 1,5 mln zł, natomiast obecnie w planie wydatków majątkowych mamy 4,2 mln zł, więc to cieszy. Inwestycji jest coraz więcej, udało się pozyskać środki zewnętrzne na realizację wielu zadań i myślę, że te zadania inwestycyjne, które obecnie mamy w planie finansowym do końca roku uda nam się zrealizować. Jeśli dochody wpłyną w takiej wysokości jak zaplanowano, to nie będziemy zaciągać kredytu, który był planowany w wysokości 700 tys. zł” – mówiła Pani Wójt.

reklama

W pozostałych punktach sesji Radni wprowadzili zmiany do uchwały budżetowej, a także rozpatrzyli projekty uchwał w sprawie przystąpienia do zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zdecydowano również o udzieleniu pomocy Powiatowi Tureckiemu na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 3219P Genowefa-Władysławów-Turek – poprawa bezpieczeństwa w miejscowości Chylin, gm. Władysławów”.

źródło/fot: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Sześcioro uczniów

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama