środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Delegacja WIR na spotkaniu u Posła Bartosika. Rolnicy przekazali petycje

Delegacja WIR na spotkaniu u Posła Bartosika. Rolnicy przekazali petycje
 

W dniu 6 września br. Przedstawiciele Rady Powiatowej WIR w Turku spotkali się w Biurze Poselskim z Posłem – Ryszardem Bartosikiem. Podczas spotkania została przekazana petycja w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt. W tej chwili ustawa ta jest procedowana w Senacie.

Uczestnicy spotkania przedstawili argumenty środowiska rolniczego przeciw wprowadzeniu zmian oraz swoje obawy związane z konsekwencjami szkodliwej ustawy.

reklama

Spotkanie to było dobrą okazją do omówienia i wyjaśnienia kwestii budzących kontrowersje wśród rolników odnoszących się do zapisów w projekcie ustawy, np. zakazu uboju rytualnego. Poseł w rozmowie z rolnikami wskazał, że dokąd prace trwają, nie wiemy jaki będzie finalny efekt tych prac oraz jak będzie wyglądać ustawa.

W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”, który również przekazał petycję Posłowi.

Poseł poinformował, iż zna wszystkie postulaty, które docierały do Niego do tej pory. Zapewnił o zapoznaniu się z przekazaną petycją i uwzględnieniu jej przy trwających pracach nad ostatecznym brzmieniem ustawy.  

reklama

Samorząd rolniczy, ma nadzieję, że analiza przedstawionych argumentów przyczyni się podjęcia dobrych decyzji i opowiedzenia się za odrzuceniem projektu.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję,...

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję, decyduję!

28-10-2020
Strajk Kobiet w Turku. Było ponad 1000 osób z...

Strajk Kobiet w Turku. Było ponad 1000 osób z...

27-10-2020
Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

26-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama