Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanowska Tradycja z nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Malanowska Tradycja z nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 

Animatorzy Kultury swoje święto obchodzą w maju. W naszym regionie święto to celebrowane jest corocznie w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Tego dnia, w trakcie uroczystej gali wręczane są Statuetki Kariatydy dla osób tworzących i wspierających kulturę w subregionie konińskim. Z wiadomych, pandemicznych powodów zorganizowanie tegorocznej gali było możliwe dopiero w październiku.

Podczas tegorocznej uroczystości, która odbyła się 8 października, wręczono również odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

reklama

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że na wniosek CKiS w Koninie, ministerialna nagroda trafiła w ręce zespołu ludowego Tradycja z Malanowa.

Tę zaszczytną nagrodę z rąk Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka odebrała kierownik zespołu – Jadwiga Włodarczyk.

Pragnę gorąco podziękować i pogratulować członkom zespołu Tradycja. To ogromne wyróżnienie jest dla nas kolejnym powodem do dumy i radości. Dzięki Waszej działalności kolejne pokolenia mają okazję zapoznać się z lokalnym folklorem, kulturą i tradycją. To Wy uwrażliwiacie na piękno rodzimej muzyki.

Równie gorąco dziękuję pani Justynie Kałużnej – Markockiej - dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie za nominowanie zespołu Tradycja do tego wyjątkowego wyróżnienia, za dostrzeżenie potencjału w malanowskich artystach i ich roli w krzewieniu kultury ludowej.

reklama

Dziękuję również panu Krystianowi Weberowi i pani Arlecie Nawrockiej Wysockiej za nieocenioną pomoc w doskonaleniu warsztatu wokalnego naszych artystów.

Małgorzata Przygońska
materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
Czepce wzbudziły sensację! Malanowska...

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska "Tradycja"...

29 czerw.
Wyjątkowa frekwencja w Wielkanocnym Emausie w...

Wyjątkowa frekwencja w Wielkanocnym Emausie w gminie...

18 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama