Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do Wojewody.

Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do Wojewody.
 

Kolejny apel do Wojewody w związku z przekształceniem szpitala w Turku na dedykowany wyłącznie pacjentom chorym na COVID-19. Apel skierowany dziś do Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka poparli wszyscy burmistrzowie i wójtowie poza Ireneuszem Augustyniakiem Wójtem Gminy Malanów oraz Elżbietą Klonowską Wójt Gminy Władysławów.

Przesłany dzisiaj tj. 22 października 2020 r. do redakcji Turek.net.pl "Apel Wójtów i Burmistrzów gmin z powiatu tureckiego" to kolejna próba wpłynięcia na niekorzystną dla całej społeczności powiatu decyzję Wojewody Wielkopolskiego związanej z przekształceniem szpitala w Turku w szpital jednoimienny. Dotychczasowe próby wpłynięcia na zmianę decyzji Wojewody nie przyniosły skutku. Rada Powiatu Tureckiego i dyrekcja szpitala nie była zainteresowana odwołaniem do władz wojewódzkich w związku z zaplanowanym na 23 października przekształceniem szpitala. 

reklama

Poniżej treść apelu, pod którym podpisali się: Cezary Krasowski - wójt Gminy Brudzew, Tadeusz Gebler - burmistrz Dobrej, Jan Nowak - wójt Gminy Kawęczyn, Karol Mikołajczyk - wójt Gminy Turek, Mirosław Broniszewski - wójt Gminy Przykona ora Romuald Antosik - burmistrz Turku. Apel poparł także Krzysztof Roman - burmistrz Miasta i Gminy Tuliszków, jednak z uwagi na izolację w której przebywa, nie mógł podpisać dokumentu.
 

Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do Wojewody w sprawie zmiany decyzji.

Szanowny Panie Wojewodo, reprezentując gminy Powiatu Tureckiego oraz Naszych mieszkańców zaniepokojonych Pana decyzją dotyczącą przekształcenia od dnia 23 października 2020 roku SP ZOZ w Turku w placówkę zajmującą się jedynie leczeniem chorych na COVID-19, czyli tzw. szpital jednoimienny, kierujemy Nasz apel o zmianę Pana decyzji.

Apel kierujemy do Pana Wojewody ponieważ władze Szpitala i Zarząd Powiatu Tureckiego nie planują odwołać się od Pana decyzji. Apelem tym prosimy o podjęcie jedynej możliwej, rozsądnej decyzji wyłączającej tylko część Naszego szpitala do celów walki z COVID-19.

Dzięki takiemu rozwiązaniu szpital nie stanie się placówką jednoimienną, a pozostali chorzy będą mogli się leczyć lub korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w godzinach i dniach, w których nie czynią tego lekarze rodzinni. Wspomniany model przekształcenia SP ZOZ w Turku w naszej opinii będzie bardziej korzystny dla naszych mieszkańców dla tego apelujemy do Pana Wojewody o zmianę decyzji.

reklama

Apel Wójtów i Burmistrzów powiatu tureckiego do Wojewody.

Podobne artykuły

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w...

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w firmie Ambro

15 wrz.
Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w...

Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w powiecie...

9 wrz.
OSP Turek zaprasza na szczepienia bez rejestracji

OSP Turek zaprasza na szczepienia bez rejestracji

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama