sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Całe szkolnictwo zdalne, ograniczenia w ośrodkach kultury oraz handlu. Nowe rządowe obostrzenia od soboty.

Całe szkolnictwo zdalne,  ograniczenia w ośrodkach kultury oraz handlu. Nowe rządowe obostrzenia od soboty.
 

Na zwołanej w dniu dzisiejszym tj. 4 listopada 2020 r. specjalnej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przedstawiono nowe obostrzenia i zmiany związane z życiem publicznym. Najważniejszą zmianą jest ograniczenie handlu w dużych galeriach handlowych i całkowite nauczanie zdalne w szkolnictwie.

Jak zapowiedział Morawiecki, sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte oprócz aptek, sklepów spożywczych i usługowych. Placówki kulturalne typu kina, teatry, muzea czy galerie sztuki zostaną tymczasowo zamknięte. Rozszerzono także naukę zdalną na klasy od 1-3 i przedłużono do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych . Nowe obostrzenia wejdą w życie od soboty i potrwają do 29 listopada.

reklama

Zdalne szkolnictwo i bon dla nauczycieli

- Rozszerzamy środki zapobiegawcze. Pierwsze z nich to nauczanie zdalne dla klas od 1 do 3 i przedłużenie dla klas od 4 w górę. Dodajemy również bon 500 zł dla nauczycieli na sfinansowanie najważniejszych sprzętów do pracy zdalnej - powiedział Morawiceki.

Specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej otrzymają nauczyciele. - To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom, jest w tym przypadku niezbędny, żeby w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić pracę zdalną - wyjaśnił premier.

Ograniczenie handlu w dużych galeriach handlowych

Na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje dla sklepów i punktów handlowych. - Chcemy ograniczyć spotkania międzyludzkie - przekonywał premier. Wracają zatem limity klientów w sklepach. Jak zapowiedział Morawiecki, sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte oprócz aptek, sklepów spożywczych i usługowych. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

reklama

Ograniczenia w ośrodkach kultury

Dotychczasowe zasady obejmujące instytucje kultury mówiły o możliwości korzystania z teatrów, kin, oper przy zajmowaniu max. 25 proc. widowni. Od soboty 7 listopada ulegnie to zmianie. Placówki kulturalne typu kina, teatry, muzea czy galerie sztuki zostaną tymczasowo zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

- Chcemy zmniejszyć ruch społeczny, chcemy zmniejszyć mobilność społeczną. To jest - zdaniem wszystkich specjalistów - dzisiaj już wiadomo jedyny najbardziej skuteczny sposób. Zostańmy w domu, ograniczmy mobilność, kontakty społeczne, to na pewno pomoże w realizacji strategii walki z pandemią - powiedział Morawiecki.

źródło: KRM

Podobne artykuły

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

05-09-2020
Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu...

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu w...

01-07-2020
Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

24-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama