środa 25 listopada 2020

Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

reklama

Odszedł Kazimierz Smoliński - najstarszy druh OSP Wyszyna

Odszedł Kazimierz Smoliński - najstarszy druh OSP Wyszyna
 

W środę, 18 listopada 2020 r., odszedł od nas druh Kazimierz Smoliński, najstarszy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie i jeden z najstarszych druhów ochotników w powiecie tureckim.

Kazimierz Smoliński urodził się 23 stycznia 1920 r. w Wyszynie i spędził tam całe swoje życie. Członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej został w 1937 r., a w czasie wojny działał w szeregach Armii Krajowej. Po zakończeniu działań wojennych rozpoczął pracę w miejscowej szkole jako woźny. Ten czas to okres pracy na rzecz lokalnej społeczności. Jako strażak pan Kazimierz angażował się w działalność jednostki, gdzie przez pewien okres był także gospodarzem. Zawsze chętnie dzielił się z młodszymi druhami doświadczeniem.

reklama

W styczniu br. strażacy i mieszkańcy Wyszyny hucznie obchodzili 100. urodziny Kazimierza Smolińskiego. Mimo wieku wciąż przewodniczył Bractwu Szkaplerza Świętego w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie i zawsze służył dobrą radą.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z...

Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z Wyszyny...

16 czerw.
Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.
Druhowie z gminy Władysławów uczcili swojego...

Druhowie z gminy Władysławów uczcili swojego patrona

7 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama